• تصویر Evgueni Galperine

  اِوژنی گالپرین آهنگساز فرانسوی- روسی در سال 1974 در اورال زاده شده است. او پسر آهنگساز مشهور روس، یولی گالپرین است. اوژنی در کنسرواتوار مسکو به تحصیل موسیقی پرداخت. در 16 سالگی به پاریس رفت و ادامه تحصیلاتش را ابتدا در هنرستان بولیویه و سپس در دانشکده موسیقی و رقص پاریس به انجام رساند. گالپرین به ترکیب موسیقی علاقه بسیار داشت. از بهترین ترکیب بندی های وی می توان به فانتزی بلیتز و فانتزی مرثیه اشاره کرد. گالپرین از سال 2003 وارد دنیای موسیقی فیلم شد. او برای بیش از 25 فیلم موسیقی نوشته است که از جمله معروف ترین آنها می¬توان به اِوا، بازی های گرسنگی و مالاویتا اشاره کرد. گالپرین همچنین با همکاری پدرش کار آهنگسازی فیلم «گذشته» اثر تحسین شده اصغر فرهادی به عهده داشته است.

 • تصویر Piero nicolini
 • تصویر steven price
 • تصویر روزبه آذر

  روزبه آذر متولد 1359- مشهد . نوازنده و آهنگساز سبک فلامنکو . آغاز فراگیری موسیقی ایرانی از سال 1367 تا 1372 زیر نظر رضا درمان، امیر مشیر فلسفی، فرامرز شُکرخواه. فراگیری گیتار فلامنکو از سال 1373 زیر نظر منصور رسا. فراگیری اصول هارمونی و آهنگسازی زیر نظر دکتر محمد حقگو تحقیق در اصول و مبانی موسیقی شرق طی یک سال اقامت در هندوستان تشکیل گروه فلامنکو آذر از سال 1379

 • تصویر علیرضا آذر

  علیرضا آذر شاعر و خواننده از کودکی علاقه به شعر داشته و به گفته خودش در حاشیه کتابهایش پر از دلنوشته ها بوده و مشوق او مادر و پدر و معلم هایش بودند البته پدرش از شعر خوشش نمی آمد! یادش نمی رود که در شروع دوستانی داشته که او را مسخره می کردند.
  علیرضا آذر متاهل است و در یک‌شنبه ۱۳ آبان ۱۳۵۸ به دنیا آمد و دانش آموخته دانشگاه تهران فارغ التحصیل از دبیرستان البرز .
  علیرضا آذر شاعرانی چون حسین مزنوی، حافظ، سعدی، صائب، فروغ فرخزاد، حسن حسینی،سلمان هراتی و قیصر را دوست دارد و به گفته خودش الگوی خاصی ندارد و بیشتر تحت تاثیر طیف دهه هفتاد کرج است و سبک موردهلاقه او مثنوی ، غزل، سپید، چارپاره است.
  علاقه اصلی او به شعر است اما چون کتاب و نوشته ها در این زمانه کمتر دیده میشود او به دکلمه روی آورد و توانست در این کار موفق شود.
  در سال ۸۹ در زمینه ترانه گام برداشت و تراک های معروف مثل تیتراژ پایانی سریال ستایش را سرود.

 • تصویر افشین آذری
 • تصویر امیرحسین آرمان

  امیرحسین آرمان (زاده ۱۴ آبان ۱۳۶۱ - تهران) بازیگر سینما و تلویزیون اهل کشور ایران است.

 • تصویر اولافر آرنولدز

  اولافور آرنالدس (Ólafur Arnalds) یموسیقی‌دان اهل ایسلند است. او در سوم ماه نوامبر سال ۱۹۸۶ به دنیا آمده‌است. کارهای این موسیقیدان جوان بیشتر شامل اجراهای پیانو با لوپ‌ها و گزاره‌هایی از موسیقی کلاسیک و پاپ است.

 • تصویر داریوش آروین
 • تصویر گروه آریان

  آریان کار خود را از نیمه نخست سال ۱۳۷۸ با ۱۰ عضو آغاز کرد. مدتی بعد از آغاز کار، علیرضا طباطبایی نوازندهٔ ساز (درام) به آنها پیوست، اما پس از آن محمدرضا گلزار (گیتار) و امیرحسین مستعد (گیتار بیس) گروه را ترک کردند. امیرحسین مستعد در یکی از کنسرت‌های این گروه در خارج از کشور ماند و به ایران بازنگشت. همین امر باعث شد تا مدتی این گروه اجازهٔ برپایی کنسرت نداشته باشند.
  گروه آریان در سال ۱۳۸۷ نخستین آهنگ مشترک خود را با کریس دی برگ خواننده مشهور ایرلندی در تهران اجرا کرد. این آهنگ «دوستت دارم…» نام دارد.