تصویر علی  شوکت

علی شوکت

علی شوکت، کوچکترین فرزند خانواده شوکت، به همراه برادر و دو خواهرش در آغوش خانواده ای هنرمند رشد کرد. پدرش "هوشنگ شوکت" از خوانندگان محبوب زمان خودش بود و مادرش "زهرا میزبانی" معلم و استاد رشته هنر و طراحی لباس بود.
علی در کودکی با ملودیکا آشنا شد، سازی که سر آغاز پرهیجانی برای یادگیری حرفه ای پیانو،گیتار و گیتار بیس در آینده ای نه چندان دور شد. علی در نوجوانی متوجه شد که وارث صدای رسا و خوش پدر است ، انگیزه ای شیرین برای فراگیری خوانندگی حرفه ای در کنار موسیقی، پس سلفژ و صداسازی را با همراهی خانم "الهه حمیدی" و نواختن گیتار بیس را در کنار "بابک ریاحی پور" فراگرفت.
جذابیت هنر برای علی ، او را به سمت بازیگری هم سوق داد و در سال 71 به درخواست "هادی مرزبان" در تاتر"شب روی سنگفرش خیس" و "تنبورنواز" به ایفای نقش پرداخت. این دو اجرا بازی در فیلم" مرد نامرئی"فریال بهزاد را به دنبال داشت اما از آنجاییکه موسیقی جاذبه خاصی برای او داشت، پیشنهاد دوباره فریال بهزاد مصادف با سفر علی به سوئیس شد. سفری که هدف اصلی اش پیدا کردن سرنخی برای رسیدن به خواسته های اصلی زندگی اش بود. علی پس از باز گشت به ایران در 79 در کنار موسیقی و خلق تک تک آثار آلبومش به گذراندن دوره های طراحی و کارشناسی جواهر پرداخت و این دوره را با سفری به تایلند تکمیل کرد. در این دوران "علی شوکت" با عشق و علاقه تلاش کرد استعداد و توانایی های خود را در اولین قدم با آلبوم "بیست شهریور" به ثمر برساند.

آلبوم های علی شوکت