تصویر سیامک عباسی

سیامک عباسی

سیامک عباسی در تهران و در خانواده ای ادبی به دنیا آمد، پدرش شاعر بود. دوران کودکی وی غرق در دنیای شعر و موسیقی گذشت به طوری که در طول دوران تحصیلی یک شنونده ی حرفه ای موسیقی محسوب می شد. سلیقه شنیداری او (که تاثیر مستقیم بر خلق آثارش دارد) در همین دوران شکل گرفت.
از نوجوانی در دنیای شعر قدم می زد، ترانه سرایی را خیلی زود شروع کرده و زبان خود را نیز زود به دست آورد. در ابتدای ورود به دبیرستان، توسط یکی از دوستانش با ساز گیتار آشنا شد و پس از آن به نوازندگی گیتار در گروه های موسیقی تلفیقی پرداخت.همزمان با ورود به دانشگاه موسیقی و فراگیری موسیقی آکادمیک؛ به عنوان صدابردار در استودیو های حرفه ای به صدابرداری مشغول شد. موسیقی الکترونیک را نیز به صورت حرفه ای، علمی و عملی دنبال کرد، به طوری که به مدت دو سال این عنوان درسی را (در رشته ی موسیقی) در دانشگاه علمی – کاربردی تدریس کرد.
پس از فراغت از تحصیل در رشته ی موسیقی و از آن جا که همیشه مقوله ی فرهنگ و مشتقاتش یکی از دغدغه های اصلی سیامک عباسی محسوب می شد، به تحصیل در رشته ی مدیریت فرهنگی پرداخت. رشته ای که مجموعه ای از علایق او، اعم از ادبیات، موسیقی، جامعه شناسی، رسانه، مخاطب شناسی و... را در خود جای می داد. ترانه سرایی، آهنگسازی، تنظیم و خوانندگی؛ زمینه های فعالیت هنری وی محسوب می شود. سیامک عباسی در حال حاضر در کنار تحصیل در رشته ی علوم ارتباطات اجتماعی در مقطع کارشناسی ارشد، در حال تهیه و تولید اولین آلبوم رسمی خود می باشد که به زودی به گوش علاقه‌مندان وی خواهد رسید.

آلبوم های سیامک عباسی