• 5 4
  • 12

فقط در عربستان؛ سه زن بگیر، چهارمی اشانتیون!

دوشنبه 7 فروردین 1396 ساعت 12:52
یک استاد دانشگاه عربستانی پیشنهاد کرد آکادمی تعدد زوجات در عربستان تأسیس شود و در آن، طی یک ماه، سه زن را به عقد یک جوان درآورند.
دانلود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از العالم،‌ خانم دکتر هوازن میرزا استاد دانشگاه ملک عبدالعزیز، در گفتگویی تلویزیونی طرح خود را این گونه توضیح می دهد که سن جوان مذکور باید بین 25 تا 35 سال باشد.
هوازن میرزا تأکید کرد: در صورتی که جوان مذکور در ازدواج با سه زن (یک دوشیزه، یک مطلقه و یک بیوه) موفق عمل کند و فاقد مشکلات باشد آکادمی متعهد می شود پس از گذشته 10 سال، در صورت رغبت جوان مذکور به وی، همسر چهارمی را به وی هدیه کند.
میرزا افزود که اندیشه "آکادمی تعدد [زوجات]" را برای زنان و دخترانی که آمادگی پذیرش آن را دارند مطرح کرده و این طرح بر زندگی همسران مذکور با یکدیگر در یک منزل استوار است.
این استاد دانشگاه عربستانی افزود: این اندیشه به روش وقف اجرا می شود و سرمایه داران به عنوان یک طرح خیریه اقدام به تأمین مالی آن می کنند.
هوازن میرزا تصریح کرد: برخی از بانوان در جامعه علاقه مندند در طول هفته فقط دو روز در کنار همسرشان باشند تا ازدواج مانند ایفای نقش اجتماعی و انجام مسئولیت هایشان نشود که این طرح برای آنها مناسب است.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 2783083560476672596
لینک کوتاه :
.

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی :

نظرات شما ( 12 نظر )

( 6 ) ( 7 )
من با یك معادله ساده غلط بودن چند همسری را ثابت می كنم . در تمام دنیا آمار زنها ومردها نزدیك به هم است یعنی پنجاه - پنجاه . حال اگر هر مرد بخواهد سه زن بگیرد هر عاقلی می فهمد كه چه مشكلاتی پیش خواهد آمد. خدای دانا خیلی از ما بیشتر می فهمد كه تعداد مردان وزنان را مساوی قرارداده یعنی هر مرد یك زن .!! پس این كار فقط بوالهوسی است نه چیز دیگر .
( 2 ) ( 2 )
آقا رزمنده شما به گمان من بایستی اول یك زن بگیری اگر از عهده اش برآمدی آن وقت بروی سراغ دومی و سومی و چهارمی. این كه چنین فردی مثل شما با این همه دوستی و محبت و انساندوستی كه از كلماتت موج می زنه هنوز زن نگرفته برایم جای تعجبه. خداوند نگهدار شما باشد.
( 2 ) ( 1 )
بنام خداسلام علیكم ؛ عید شما مباركباد ؛ ممنون از فرمایشات گوهر بار شما - در جوابیه شما باید عرض كنم كه ؛ اولا : دعا كنید یك كار درست وحسابی برایم پیدا بشود ؛ بتوانم روی پای خودم بایستم ؛ زن پیشكش ثانیا - مگر مجنون شده ام با این اوضاع شتر- گاو- پلنگی -زن بگیرم - سركار خانم مگر بنده خواهان زن گرفتن هستم كه شما حرف از دوی وسومی وچهارمی می زنید ؛ حقیریكی از بدترین كابوس هایی كه می بینم ؛ خواب زن گرفتن است ؛ نمی دانم چه جفایی به شما كرده ام كه چنین نفرینی درحق حقیر می فرمایید ؛ از این نفرین بدترمی شود ؟ زن گرفتن ؟!آنهم نه یكی دوتا 4 تا ؟ مگر دیوانه شده ام ؟ مگر مغزم را چهار پا وداراز گوش خورده است ؟ بلی دركلام شمااندكی كم دقتی وجود دارد بنده سخن از اجدادم گفتم نه خودم ؛ استدعا دارم كمی دقت فرمایید - مخالف ازدواج نیستم - ولی ازدواج شرایطی دارد كه مهمترین آنها شغل است كه آنهم مستلزم داشتن ؛ پول ( برای مغازه زدن یا اجاره آن )یاپارتی می باشد كه بنده آنهم ندارم ؛ تا جایی می روم می گویم پدرم رزمنده است وجانباز است شیمیایی ؛ چنان بامن رفتار می كنند كه گمان نكنم با دشمن خونی شان چنین رفتاری بكنند ؛ بقول -انوری شاعر- ( متوفی سده 6 ق ) كه دروصف شكست سلطان سنجر و حمله غزان به نیشابور تاراج وكشتار آن شهر می فرماید : با مسلمان چنان كنند استخفاف - كه مسلمان نكند صد یك آن به كافر- با تفسیری كه عرض كردم چطور بروم زن بگیرم ؟ قربان حضرت رسول ص وسنت گرامی اش بروم كه این سنت فعلادرجامعه ما علی رغم تبلیغات روبه كم رنگ شدن بالاخص در جامعه تشیع نه اهل تسنن ( نظر بفرمایید به آمار ازدواج درسیستان وبلوچستان )- انشا خوشبخت باشید شما وهمه جوانان این مرز بوم - بالاخص اعضا وكادر این سایت محترم كه بااین عرایض طویل خود اسباب زحمتشان فراهم كردم- میان گریه می خندم چو شمع دراین مجلس ؛؛؛زبان آتشینم هست ولیكن درنمی گیرد - باتشكر التماس دعا
( 0 ) ( 2 )
جناب آقای رزمنده! اگر شما رزمنده بودید منت آن را به گردن دیگران نمی گذاشتید تا در یك موضوع كه ربطی به رزم ندارد خودت را رزمنده بنامی. دومین نكته در باره ی نام ارسلان است و نسبت دادن آن به ترك ها و این كه با دانش و آگاهی عظیم شما همه ی آنها تبدیل شده اند به داشتن روحیه خشك و نظامی و شما چون روحیه ی خیلی خیس و لطیف دارید همچنان كه از اسم نظامیگری كه انتخاب كرده ای پیداست. به هر جهت من از شما یك پرسش دارم و آن این كه آیا شما به یك زن هم اجازه می دهی بیش از یك مرد داشته باشد؟ یا این كه زن برای شما بی معناست و مثل یك كالا كه دست به دست می گردد؟
( 0 ) ( 0 )
بنام خداسلام علیكم ؛ عید شما مبارك ؛ متاسفانه حضرت عالی هم حسابی كم دقت تشریف دارید؛ جواب حضرت عالی درنكته ثانیا :خط4 آنجاییكه گفتم 1- و... مشخص است ؛ ضمنا این حقیر به عنوان یكی از اولادهای رزمنده زمان جنگ ( نه یكی از رزمندگان - كه نشانه كمال بی دقتی شما می باشد )هیچ منتی بر كسی نگذاشته ونخواهم گذاشت ؛ولی شكایت از ظلمی می كنم كه بر بنده وامثال بنده رفته است كه متاسفانه دركلام شما این مورد هویدا می باشد حال یا خواسته باشد یاناخواسته بقول معروف اگر خیرت نمی رسد شرمرسان انگار امثال شما باماها پدر كشتگی دارید كه اینگونه فرمایشات صدمن یك غاز می فرمایید - بلی اگر امثال این رزمنده ها ( سخن از منیت نیست جایی كه دریاست من كیستم ؛ اگر اوهست حقا كه من نیستم ) )بلایی كه سر دختران عرب هویزه در سال 59 با شما البته با پدر مادرشما می كردند - اما بحث تركها بازهم بی دقتی شما بنده از تركها تعریف كرده ام ( بعد اذكر تاریخ 429 -700 ق 1000 تا 1350 م - نه حالا -یاشیاسین ترك ویا شاسین آذری ) خط 5 جوابیه ام به آقا ارسلان و كلمه حالا هم آورده ام - متاسفانه شما مطالب را قاطی كرده اید وتركهای قرون وسطی را با تركها ی حالا یكی فرموده اید اشتباه ازشماست نه من - دربحث مذهب هم سیرت رسول ص تعدد زوجات آمده است و حضرات ائمه معصومین (نمونه اش امام جوادع )تعدد زوجات داشته اند كه از زن دوم ایشان امام هادی ع بدنیا آمد ( اگرپیرو اهلبیت تشریف دارید دراین مورد هم به شرط رعایت عدالت كه درقرآن آمده باید پیرو اعمال ایشان باشید سیرت اهلبیت جنبه های مختلف دارد وفقط درمورد زن گرفتن نیست )- واسلام وابته تك همسری دراسلام شرط است -در مورد ارتیاط زن با مرد آنطوری كه شما فرموده اید( كه آیا به زن اجازه می دهید بیش ا یك مرد داشته باشد حتی دربین حیوانات رسم نیست چه رسدبه انسانها ومسلمانان ) حرام اعلام كرده است و دست به دست شدن زن كه شما فرموده اید واین هاهمه نظر شماست نه نظر اسلام - ماهمه با سیرت وهابیت كه همه چیز اسلام را به ابتذال كشده است جنگ داریم وحق دارم خودم را بچه رزمنده نه رزمنده ( خطای دیگر شما وبی دقتی دگر از حضرت عالی )می دانم وبا آن جنگ می كنم (حال شما نداری یا داری و ابروز نمی دهی بماند )-روح من فدای این فرد باد ؛ سنبل آزادگی ومرام شهریار ایران - سنبل علم ومعرفت شهریار ؛؛؛ دیگری باكری شیر شهید سرداران --- این حقیر این جمله را بگویم؛ وبس ---دهم این شعر ارا پایان - یاشاسین ترك ویاشاسین آذری - الله نگهدار رهبرماخامنه ای - ( شعر ازخودم می باشد )خداوند انشا..من وشمارا هدایت كند ؛ وهمه رزمندگان اسلام را درپناه خود قرار دهد - و شمارا 200- 300 زن بدهد - انشاا..- باتشكر از سایت جام جم التماس دعا
( 4 ) ( 2 )
آقای رزمنده از قم : عرف زمان قدیم شاید در بعضی خانواده ها اینجوری بوده ولی علم و دانش زنان این دوره زمونه بالارفته و برای یك لقمه نان خفت و خواری داشتن هوو را نمی كشند آیا غیرت شما اجازه می دهد كه دخترانت و یا خواهرانت به این طریق خوار و خفیف شوند . این قدر بوالهوسانه قضاوت نكنید كمی خودتان را جای یك زن بگذارید
( 1 ) ( 2 )
بنام خداسلام علیكم ؛جناب ارسلان خان ؛ عیدتان مباركباد ؛ اولا - اسم شما كمی تا قسمتی تركی تشریف دارد ؛ تركها هم بعضا به روحیه خشك ونظامی مشهور تشریف دارند -ثانیا - باتوجه به پیشرفتی كه حاصل شده است وشما فرمایش كرده اید ؛ ونشانه این پیشرفت هم درفرمایشات شما پیدامی باشد ؛1- متاسفانه به خمیر مایه جملات حقیر دقت نفرموده اید ؛ بنده كلامم مزاح بوده است نتیجه آنكه وعقل ودقت شماهم تركی وآن هم تركی زمان سلجوقی می باشد( 429- 700ق برابر با 1000م - 1350م دراروپا ) ؛نه حالا(یاشا سینن ترك ویاشاسین آذر بایجان )ونیز از ناقص آوردن اسم مستعار حقیر دقیقا مشخص می باشد 2- دربحث پیشرفت همین بس كه زنان ودختران امروز بعضا اقتدا به ماهواره وفیلم های مبتذل غربی می كنند بالاخص درتهران ؛ واز رواج ارتباط های ناجور وداستانهای وحشتناك كه در صفحه حوادث روزنامه ها وسایت هامی نویسند مشخص است ؛ الحمد ا..كه درشهر مقدس قم بنده كم چنین اخباری را دیده ام وشنیده ام ثالثا - بنده اصلا ازدواج نكرده ام وبقولی اجدادم حق مرا خورده اند ؛ ؛ رابعا برای مثال اسم نوامیس خودت را بیاور ؛خامسا _ لطف بفرمایید ؛ به شمال تهرا ن بالاخص پارك هایش تشریف بیرید تامعنای بوالهوسی را متوجه بشوید - التماس دعا امیدوارم خداوند به حضرتعالی 10 تا زن بدهد ؛ -باتشكر از رحمات درج كننده ومسئولین این سایت ودقت نظر !!!؟؟؟حضرت عالی -فرزند رزمنده زمان جنگ وجانباز شیمیایی اهل خوزستان ساكن شهر مقدس قم
( 2 ) ( 2 )
در آیین ایرانی زن ارج و قرب بسیاری دارد و غیرت مرد ایرانی در دفاع از خاك و ناموسش نشات گرفته از مادر ش می باشد كه این رگ غیرت در اعراب عربستان نیست و بنابراین هر توهینی را به زن می كنند كما اینكه اسلام هم از مقام زن دفاع كرده و برای جاهلان عرب در دفاع از حقوق زن و خانواده آیات بسیاری است
( 1 ) ( 2 )
بنام خداسلام علیكم ؛ عید شما سایت جام جم مبارك ؛اولا سنت پیامبر است ؛ ازمن پیرمرد راجع به زن گرفتن بشنوید - یكی كم است 2 تا غم است 3 تا خاطر جمع است ؛ 4 تا صاحب جمع است ؛ پدربزرگ بنده (پدر پدرم ) 2 تازن داشت ؛ یا پدر بزرگ مادرم (خدااموات شمارا بیامرزد هم مادرم رحمت خدارفته است هم پدربزرگ مادرم ) هم 2 تا زن داشت ؛ پدر مادر بزرگم ( مادرمادرم ) هم 2 تازن داشت ؛ شوهر یكی از دختر دایی هایم كه عرب تشریف دارند 2 تا زن دارند ( البته اگر سومی را نگرفته باشد ) حال سایر اجداد را هم نمی دانم ؛ - اگر فهمیدم اطلاع می دهم ؛ شاد باشیدالتماس دعا
سلام عید شما شما مبارك . خدا اموات شما را بیامرزد . موفق باشید دوست عزیز
( 4 ) ( 1 )
البته این را هم بگویید كه دیدگاه اعراب عربستان به زن به عنوان یك حیوان است مفتی های آنها می گویند اگر در بیانان از گرسنگی چیزی برای خوردن پیدا نكردی می توانی زنت را بخوری عربستان همچنان در جاهلیت بسر می برد
( 3 ) ( 0 )
مگه تو عربستان همه زنها نباید حجاب داشته باشند پس چرا مجری بی حجاب بود
( 1 ) ( 0 )
دمت گرم خانم دكتر
 

اخبار مرتبط


ارسال ویدئوهای شما


ویدیوهای ارسالی شما با نام خودتان به نمایش در می آید. مخاطب گرامی کافیست هنگامی که با ویدیوی مناسبی مواجه می شوید، آنرا به جام جم نما پیشنهاد کنید. لینک مربوطه را در محل آن کپی کرده و برایمان ارسال کنید. ان شاالله در اینده ای نزدیک امکان آپلود مستقیم فیلم در همین صفحه فراهم خواهد شد. .منتظر ویدیوهای پیشنهادی شما هستیم موفق باشید. جام جم نما.