jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۹۶۴۷۴۸ ۱۵ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۰:۳۱

بر اساس یک تحقیق جدید گنجاندن روغن کانولا در یک رژیم غذایی سالم ممکن است به کاهش چربی دور شکم در کمتر از چهار هفته کمک کند.

چربی اشباع نشده دشمن چربی دور شکم؟

به گزارش جام جم آنلاین ، چربی دور شکم خطر بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد و با بیماری های دیابت و سندرم متابلویک مرتبط است.

اما به گفته پنی کریس-اترتون، استاد دانشگاه پن‌استیت در حوزه تغذیه، چربی‌های اشباع نشده در روغن کانولا چربی دور شکم را که اثرات بد دارد، کاهش می دهد.

کریس-اترتون و همکارانش در جریان تحقیقات خود دریافتند که بعد از یک ماه رژیم غذایی سالم که شامل روغن کانولا باشد، چربی دور شکم افراد نسبت به قبل در حدود ۱۱۰ گرم کاهش یافته است.

پژوهشگران همچنین دریافتند که چربی بخش میانی بدن در دیگر نقاط بدن پخش نشده است. به طور کلی نمی توان رژیم غذایی را طوری تعیین کرد که تنها بخش ویژه ای از بدن را هدف قرار دهد، اما به گفته کریس-اترتون، چربی‌های اشباه نشده به نظر می رسد که چربی دور شکم را هدف قرار می دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر