jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۹۵۴۹۲۱ ۱۸ مهر ۱۳۹۵  |  ۱۶:۴۵

این روزها کاربران زیادی با بهره‌مندی از اینترنت پرسرعت از سرویس‌های ذخیره‌ساز ابری استفاده کرده و فایل‌ها و اطلاعات خود را در این سرویس‌ها ذخیره می‌کنند.

ارسال به ابری‌ها در ویندوز

این روش ذخیره‌سازی نه تنها باعث امنیت اطلاعات و از بین نرفتن‌ احتمالی اطلاعات می‌شود، بلکه به شما این امکان را می‌دهد در هر دستگاه و هر زمان به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.

اگر شما نیز جزو کاربران این سرویس‌ها باشید حتما می‌دانید برای انتقال اطلاعات موردنظر به هر یک از این سرویس‌ها باید فایل‌های موردنظرتان را در پوشه یا درایوی که توسط سرویس مورد نظر ایجاد می‌شود قرار دهید. در این ترفند قصد داریم روش انجام این کار را برای شما ساده‌تر کنیم و میانبری از سرویس مورد نظر را به منوی Send to در کلیک راست ویندوز اضافه کنیم تا ‌براحتی با کلیک راست روی هر فایل و انتخاب گزینه Send to بتوانید آن را به هر یک از سرویس‌های ابری موردنظرتان انتقال دهید.

توجه: ما در این ترفند سرویس دراپ‌باکس را به شما معرفی کرده‌ایم، اما در حالت کلی میانبر هر سرویس ابری دیگر همچون گوگل درایو، آی کلود، وان درایو و ... را می‌توانید با استفاده از روش زیر به منوی Send to اضافه کنید.

کلیدهای Win+E را فشار دهید تا یک پنجره ویندوز اکسپلورر باز شود.

حالا باید از ستون سمت چپ در پنجره ویندوز اکسپلورر، آیکون مربوط به سرویس ابری موردنظرتان را پیدا کرده و روی آیکون موردنظر کلیک راست ماوس را فشار داده با عملیات کشیدن و رها کردن، آن را به ستون سمت راست یعنی محل ذخیره‌سازی گزینه‌های منوی Send to منتقل کنید.

با رها کردن این آیکون منویی برای شما نمایش داده می‌شود که ‌باید گزینه Create shortcuts here را در آن انتخاب کنید.

در ادامه می‌توانید نام دلخواهتان را به میانبر منتقل شده به پنجره اشاره شده اختصاص داده و پنجره‌های فعال را ببندید.

با کلیک راست روی هر فایل دلخواه و مراجعه به منوی Send to و کلیک روی نام سرویس ابری ایجاد شده در مرحله 4 می‌توانید عملیات انتقال اطلاعات به سرویس ابری را بررسی کنید.

نکته: چنانچه قصد دارید اطلاعات مختلف را در پوشه‌های مختلفی روی سرویس ابری موردنظرتان قرار دهید (به‌عنوان مثال پوشه عکس، فیلم، موزیک و...) کافی است این پوشه‌ها را در سرویس ابری ایجاد کرده سپس در مرحله 3، میانبری از پوشه‌های موجود را به ستون سمت راست که محل قرارگیری آیکون‌های موجود در منوی Send to است منتقل کرده و دیگر مراحل را طبق آموزش دنبال کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر