jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۸۸۶۹۰۶ ۱۵ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۱:۰۵

تولید نسل جدید تراشه توسط سامسونگ

گوشی‌ 256 گیگی در راه است

پس از اینکه سامسونگ آشکار کرد که تولید انبوه تراشه‌های حافظه 256 گیگابایتی برای دستگاه‌های همراه را آغاز کرده است، می‌توان گفت گوشی‌های هوشمند به زودی می‌توانند قابلیت ذخیره‌سازی همچون رایانه‌های شخصی داشته باشند.

گوشی‌ 256 گیگی در راه است

به گزارش جام جم کلیک ، سامسونگ می‌گوید این تراشه‌های جاسازی‌شده بر پایه UFS یا (Universal Flash Storage) هستند و سرعتی تقریبا دو برابر SSDها (solid state drives) دارند که مختص رایانه‌های رومیزی است.

این بدان معناست که کاربر می‌تواند یک ویدیو با وضوح 4K (وضوحی فراتر از HD) را در صفحه نمایش خود تماشا کند، در حالی که همزمان صفحه‌های اینترنت را مرور می‌کند، تصاویرش را می‌بیند و یا در پشت زمینه فایل‌هایی را دانلود می‌کند، بدون اینکه اخلالی در عملکردها پیش بیاید.

اینها همه به لطف بهبود سرعت بالای باز کردن و خواندن داده‌هاست که به تراشه این امکان را می‌دهد داده‌ها را با 850 مگابایت بر ثانیه جابه‌جا کند. سرعت‌ ذخیره داده‌ها نیز در حدود 260 مگابایت بر ثانیه است، اگرچه سامسونگ متذکر می‌شود که همین سرعت هم تقریبا سه برابر سریع‌تر از کارت‌های حافظه میکرو (microSD card) است.

همچنین به لطف پشتیبانی USB 3.0 است که با استفاده از آن شما قادر خواهید بود یک فایل فیلم پنج گیگابایتی با وضوح full HD را در مدت زمان 12 ثانیه جابه‌جا کنید.

نیازی به گفتن نیست که با چنین امکاناتی، کاربران همچنین قادر خواهند بود محتواهایی بسیار بیشتر را با استفاده از گوشی‌های همراه خود منتقل کنند. سامسونگ ادعا می‌کند تراشه UFS 256 گیگابایتی به اندازه کافی بزرگ هست که بتواند حدود 47 فیلم با وضوح full HD را در خود ذخیره کند. البته این حجم از ذخیره‌سازی ممکن است افراطی به نظر برسد، اما باید به این نکته نیز توجه داشت که حرکت به سمت واقعیت مجازی و ویدیوهای 360 درجه نیازمند حجمی بزرگ از ذخیره‌سازی است.

سامسونگ یک تراشه حافظه UFS، صدوبیست وهشت گیگابایتی برای گوشی‌های همراه را در فوریه 2015 معرفی کرده بود، البته اینکه این موضوع (جاسازی تراشه‌های حافظه «UFS»، دویست و 56 گیگابایتی برای گوشی‌های همراه) چه زمانی محقق خواهد شد هنوز مشخص نیست.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر