jamejamonline
گوناگون عمومی کد خبر: ۸۸۰۲۹۴ ۱۹ بهمن ۱۳۹۴  |  ۲۰:۰۳

عقابی که یک ماهی را شکار کرده بود و در آسمان به سمت مکانی امن پرواز می کرد نمی دانست که در آن ارتفاع هم نباید از روزگیری رقیب فرصت طلب غافل باشد.

زورگیری عقاب در آسمان! + عکس

به گزارش جام جم آنلاین، "نیکلاس روزنس" 40 ساله که از عقابی در آسمان عکاسی می کرد موفق شد از لحظه نزاع دو پرنده بلند پرواز بر سر یک ماهی عکس های خارق العاده ای بردارد.

او که مشغول عکاسی از یک عقاب دریایی "استلر" با ماهی در چنگالش بود با حمله و زورگیری یک عقاب دریایی مواجه شد و نزاعی که بر سر ماهی در آسمان درگرفت را عکاسی کرد.

عقاب دریایی استلر با بال های سفید و خاکستری یکی از بزرگترین و سنگین ترین انواع عقاب ها است که طعمهٔ اصلی اش ماهی و پرندگان آبزی هستند.

در مقابل عقاب دریایی موسوم به "دم سفید" اگرچه شکارچی ماهری است و از ماهی، مرغ، موش، سمور و خرگوش تغذیه می کند اما در دنیای پرندگان به مرغ "زورگیر" شهرت دارد.

او در بیشتر مواقع غذای مورد نیاز روزانه اش که بین 500 تا 600 گرم است را از شکارچیان دیگر به زور می گیرد.

روزنس در عکس هایی که تصادفا برداشت همین صحنه را به تصویر کشید. زمانی که عقاب دم سفید از پایین به سمت عقاب دریایی حمله کرد و چنگالش را در ماهی فرو برد.

یکی از لحظات خارق العاده زمانی بود که او چرخی در آسمان زد و عقاب استلر را به زیر برد. این حرکت باعث شد موفق شود ماهی را از چنگ او در آورد.

منبع: فرادید

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: