jamejamclick
کلیک بازی کد خبر: ۸۰۷۰۳۵ ۲۲ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۸:۰۰

اجرای بازی‌های ایکس‌باکس وان بر روی سینمای مجازی

رونمایی از هدست واقعیت مجازی اوکولوس ریفت

شرکت مایکروسافت همکاری‌های خود با Oculus را به‌نحوی اجرایی کرده تا به همراه هدست واقعیت مجازی جدید این شرکت با نام Rift یک کنترلر ایکس‌باکس وان نیز به خریداران عرضه شود.

رونمایی از هدست واقعیت مجازی اوکولوس ریفت

به گزارش جام جم کلیک: Oculus چیزی نزدیک به سه‌سال پیش ایده اولیه تولید یک هدست واقعیت مجازی را پایه‌ریزی کرد اما این شرکت اکنون هدست جدید خود یعنی Oculus Rift را معرفی کرد که البته شباهت‌ زیادی با تصاویر غیر رسمی که پیش از این شاهد بودیم دارد.

Brendan Iribe از شرکت یادشده در مراسم معرفی اعلام کرد این هدست جدید از یک صفحه‌نمایش ویژه و سیستم اپتیک به همراه دو صفحه OLED ( البته بدون اشاره به رزولوشن صفحه‌نمایش) بهره می‌برد. وی استفاده از این دستگاه را همانند به‌چشم زدن عینک دانسته و اعلام داشت این دستگاه از میدان دید وسیعی برخوردار است.

سیستم رهگیری صور فلکی استفاده شده در این دستگاه نیز بسیار دقیق و با تاخیر پایین بوده و با امکان جابجایی سریع عمل می‌کند. یکی دیگر از موارد مهم Rift CV1 هدفون‌های داخلی موجود در دستگاه هستند.

Oculus اولین کنترلر ویژه برای هدست واقعیت مجازی خود را نیز در قالب آنچه Oculus Touch نامیده می‌شود رونمایی کرد تا به‌کاربر امکان مانور بیشتر را بدهد. در قسمت رویه این دستگاه از ترکیب کلید و دسته‌هایی استفاده شده که کاربران با آن نامانوس نیستند. Oculus Touch بی‌سیم بوده و نیازی به استفاده از کابل به‌منظور بهره‌گیری از آن وجود ندارد. استفاده از لرزش‌های ویژه نیز باعث خواهد شد بتوانید آنچه در جهان مجازی لمس می‌کنید را احساس کنید.

Oculus در قالب ارائه محصول خود، کنترلرهای ویژه ایکس‌باکس وان را نیز در اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی ارائه خواهد کرد. این درحالی است که المان بی‌سیم این کنترلر به ویندوز ۱۰ نیاز خواهد داشت زیرا آداپتور مایکروسافت رسما تنها در این سیستم‌عامل جدید پشتیبانی خواهد شد.

منبع: فارنت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر