jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۸۰۲۰۸۳ ۰۶ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۹:۳۰

بایوس مخفف عبارت ‌Basic Input ‌/ Output System برنامه‌ای است که میکروپردازشگرهای رایانه‌های شخصی با استفاده از آن سیستم را راه‌اندازی می‌کنند.

فهمیدن نسخه‌ بایوس بدون ری‌استارت

بایوس مدیریت برقراری ارتباط و هماهنگی میان سخت‌افزار و سیستم‌عامل را برعهده دارد و موارد مختلفی همچون تاریخ و ساعت، اولویت بوت، مدیریت منابع انرژی و... به‌وسیله بایوس قابل شخصی‌سازی و تغییر است.

یکی از نکات مهمی که گاهی کاربران نیازمند آن هستند اطلاع از نسخه‌ بایوس رایانه است. در چنین شرایطی یکی از روش‌هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، ری‌استارت کردن رایانه و فشار کلید Delete یا F2 برای مراجعه به بایوس و مشاهده‌ نسخه‌ بایوس از این بخش است. اما اگر می‌خواهید این کار را بدون ری‌استارت‌کردن انجام دهید و در کمتر از چند ثانیه نسخه‌ بایوس رایانه‌ را کشف کنید، می‌توانید از ترفند زیر کمک بگیرید. (این ترفند در سیستم‌عامل ویندوز قابل اجرا است)

1- روی منوی استارت کلیک کرده و در کادر جستجو عبارت CMD را بنویسید.

2- پس از مشاهده‌ گزینه‌ CMD در فهرست نتایج، روی آن کلیک راست کرده و با انتخاب گزینه‌ Run as Administrator ابزار خط فرمان را اجرا کنید.

3- فرمان زیر را وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید:

wmic bios get smbiosbiosversion

4- مشاهده خواهید کرد اطلاعات بایوس سیستم در چند ثانیه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

امیر عصاری / کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ghost
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۶
با تشكر ، بسیار مفید و كاربردی بود
۰
۰
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر