jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۷۹۶۰۹۸ ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۳:۳۹

جام جم سرا- محققان دانشگاه رایس سیستمی بسیار دقیق و فارغ از نیاز به حس لامسه‌ ساخته‌اند که از نوعی دوربین ویدیوئی و فقط با مشاهده چهره‌ کاربران تلفن همراه برای نظارت بر علائم حیاتی بیماران استفاده می‌کند.

موبایل در نقش پرستار: نظارت دقیق بر علائم حیاتی بدن

این نسخه ابزار جدید DistancePPG نام دارد و فقط با تحلیل‌کردن تغییرات در رنگ پوست بیمار طی گذر زمان، نبض و تنفس وی را ارزیابی می‌کند. در حالی که عملکرد سیستم‌های دوربین‌محور دیگر در شرایطی با نور پایین، حرکت و پوست تیره، دچار مشکل است، سیستم DistancePPG به الگوریتم‌هایی متکی است که این مشکلات را رفع می‌کنند.


سیستم جدید به پزشکان امکان تشخیص شرایط بیماران از فاصله دور را می‌دهد و گفته می‌شود این ابزار به ویژه برای نظارت بر سلامتی نوزادان زودرس کارساز خواهد بود.
می‌توان نرم‌افزار DistancePPG را با تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و رایانه‌ها سازگار کرد به طوری که افراد بتوانند هر زمان و در هر مکانی، بر علائم حیاتی‌ خود نظارت کنند. جزئیات این مطالعه در مجله Biomedical Optics Express ارائه شده است. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر