jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۷۹۵۵۵۱ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۸:۰۶

آمار بیش از ۱۵ هزار نفری کارتنخواب‌ها در پایتخت

کارتن‌خوابی در تهران به سمت زنانه شدن پیش می‌رود

جام جم سرا- یکی از مسئولان شهرداری تهران با اشاره به این‌که کارتنخوابی در پایتخت به سمت زنانه شدن پیش می‌رود اعلام کرد: این شهر بیش از ۱۵ هزار کارتن خواب دارد که با توجه به بودجه و امکانات موجود، ارائه خدمات فقط به یک سوم این جمعیت وجود دارد.

کارتن‌خوابی در تهران به سمت زنانه شدن پیش می‌رود

مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران، با بیان این مطلب در همایش مددکاری اجتماعی و مسوولیت اجتماعی، افزود: از این نکته مهم‌تر آنکه جمعیت کارتن‌خواب‌های تهرانی از مردان به سمت زنان در حال افزایش است که این یک خطر بزرگ و جدی برای جامعه محسوب می‌شود.

فرزاد هوشیار، عصر چهارشنبه (دیروز) در دانشگاه آزاد تهران مرکزی با بیان این مطلب افزود: گرمخانه‌های شهرداری تهران در هر شب گنجایش خدمات رسانی به حداکثر پنج هزار کارتن خواب را دارند و برای کمک به این قشر به مشارکت تشکلهای غیردولتی، موسسات، سازمان‌ها و شرکتهای بزرگ اقتصادی نیاز است.

وی با اشاره به نگهداری و رسیدگی به سه هزار کودک خیابانی در مراکز شهرداری افزود: هم اکنون حدود پنج هزار کودک نیازمند و یتیم و یا بی‌سرپرست در حاشیه تهران شناسایی شده‌اند که برای کمک به این قشر نیز باید سایر بخشهای جامعه مشارکت فعالتری داشته باشند.

مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران تصریح کرد: در صورت بی‌توجهی به این موج کودکان نیازمند به مراقبت و کارتن خواب‌ها در تهران در آینده مخاطرات جدی‌تری شهروندان تهرانی را تهدید خواهد کرد.
هوشیار با اشاره به برگزاری دوره جدید انتخابات شورایاری محلات تهران گفت: براساس تقسیم بندی‌های شهرداری، تهران به ۳۷۴ محله تقسیم شده و نمایندگان شهروندان در این محلات، دقیق‌ترین امار نیازمندان و آسیبهای احتمالی را رصد و بانک اطلاعاتی نیازمندان شهر تهران با کمک اطلاعات نمایندگان شهروندان تهرانی هر روز کامل‌تر و دقیق‌تر به روز رسانی می‌شود.

وی تاکید کرد: مشارکت و مسوولیت پذیری بنگاههای بزرگ اقتصادی و خیرین برای حمایت از اقشار نیازمند و آسیب پذیر در شهر تهران ضروری است تا از ورود این قشر به حوزه‌های پرمخاطره جلوگیری کنیم. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر