jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۹۳۴۵۹ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۴

جام جم سرا- یک متخصص قلب و عروق با اشاره به این‌که کاهش مصرف نمک بهترین راه پیشگیری از ابتلا به فشار خون است گفت: پرفشاری خون بیماری شایعی است که معمولا انتظار می‌رود پس از سن ۴۰ سالگی اتفاق افتد اما گاهی کودکان هم فشار خونشان بالا می‌رود.

توصیه‌های «بانمک» و «بی‌نمک» برای فشارخونی‌ها!

دکتر بابک فغفوریان با بیان اینکه گاهی کودکان بر اثر برخی بیماری‌ها مانند بیماری‌های کلیوی و غدد ممکن است دچار پرفشاری خون شوند، اظهار کرد: میزان بالا بودن فشارخون بر اثر عددی که فشارخون نشان می‌دهد، مشخص می‌شود؛ به طوریکه عدد بالای ۱۴ روی ۹ را فشار خون بالا می‌گوییم که عدد اول را حداکثر و عدد بعدی را حداقل می‌نامیم. البته اندازه‌گیری فشارخون در کودکان بر اساس صدک است که صدک بالای ۹۰ را فشارخون بالا می‌گوییم.

فغفوریان تصریح کرد: میزان ابتلای زنان و مردان به فشارخون بالا یکسان است البته زنان پس از دوران یائسگی بیشتر به فشارخون بالا دچار می‌شوند.
فغفوریان تاکید کرد: برای تشخیص بیماری فشارخون بالا حتما باید فشارخون افراد در دفعات متعدد گرفته شود و تنها با یک بار به طور قطع نمی‌توان تشخیص بیماری پرفشاری خون را برای فرد داد.
این متخصص قلب و عروق توصیه کرد: تغییر و بهبود سبک زندگی به کنترل فشار خون در افراد بسیار کمک می‌کند. ورزش و تحرک بدنی نیز تاثیر شگرفی در بهبود فشارخون دارد.
وی همچنین به افراد دارای فشارخون بالا تاکید کرد: نمک اضافی را از سر سفره خود حذف کنند و هرگز خودسرانه مصرف داروهای کنترل فشار خون را قطع نکنند. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر