jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۹۰۲۲۴ ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۴:۲۴

کلاهبرداری از زنان سالخورده به بهانه ترکیدن لاستیک

فامیل دور را شناسایی کنید + عکس

پلیس به دنبال مردی است که با معرفی خود به عنوان فامیل اقدام به کلاهبرداری از خانم‌های سالخورده می‌کرد.

فامیل دور را شناسایی کنید + عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، 10 فروردین امسال پیرزنی 70 ساله با مراجعه به دادسرای ناحیه 3 تهران (ونک) اظهار داشت که شخصی ناشناس با جعل عنوان یکی از بستگانش که خانواده ای معتبر هستند، اقدام به فریب وی کرده و مبلغ 4 میلیون تومان را دریافت و متواری شده است.

پرونده در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور شعبه دهم بازپرسی دادسرای ناحیه 3 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: در حال خروج از شعبه میدان مادر بودم که آقایی حدودا 30 ساله مرا به نام فامیلی صدا کرد و گفت: من فرزند آقای .... که یکی از بستگان بسیار آبروند ما است، هستم؛ پس از آن مدعی شد:«چرخ های ماشینم ترکیده و در خیابان شریعتی پارک شده» و به این بهانه از من در خواست پول کرد؛ من نیز بواسطه شناختی که از خانواده آقای ... داشتم، مجددا به بانک مراجعه و مبلغ 4 میلیون را دریافت و به این شخص تحویل دادم؛ این آقا نیز به سرعت از بانک خارج و در لحظه خداحافظی گفت:«حتما به منزل شما می آیم و پولتان را تقدیم می کنم»؛ پس از گذشت چند روز و در تماسی که با وی داشتم متوجه شدم که پسر ایشان از چند ماه پیش در مسافرت خارج از کشور است. آنزمان بود که متوجه شدم از من کلاهبرداری شده و این شخص از نام فامیل بنده سوء استفاده کرده؛ حالا چطور این شخص فامیلی من و فامیلی بستگان مرا می دانست، نمی دانم.

شناسایی دومین شاکی پرونده

با آغاز رسیدگی به پرونده و با شکایت پیرزنی 76 ساله، دومین شاکی پرونده نیز شناسایی شد.

شاکیه پس از حضور در پایگاه سوم آگاهی به کارآگاهان گفت:در بانک شعبه گاندی نشسته بودم که آقایی به من نزدیک شد و گفت:«حالا دیگر فامیل خود را نمی شناسی!»؛ گفتم: شما؟ که ایشان مجددا گفت:«شما بگویید که من کی هستم» چند نفر از بستگان خود را معرفی کردم تا نهایتا یکی از آنها بنام «سام» را معرفی و این شخص گفت:«بله، من سام هستم» در ادامه این شخص مدعی شد:«من دیشب از خارج آمدم ؛ امروز در حال تردد در خیابان بودم که لاستیک ماشین ترکید؛ قصد خرید لاستیک نو داشتم اما به خاطر اینکه پول کافی همراهم نبود ، به درب خانه شما آمدم اما بچه ها گفتند که شما به بانک آمدید». به این بهانه، مبلغ 4 میلیون و 500 هزار تومان پول گرفت و زمان خروج از بانک گفت:«ظهر، نهار میهمان شما هستم و آنزمان پول را برایتان بازپس می آورم» اما هرچه نهار منتظر ماندم، ایشان نیامد. پس از تماس با بستگان خود متوجه شدم که از من کلاهبرداری شده است.

شناسایی تصویر فامیل دور قلابی

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری، کارآگاهان به بررسی تصاویر دوربین های مداربسته بانکی پرداخته و موفق به شناسایی تصویر جوانی حدودا 35ساله شدند که به عنوان بستگان مالباختگان، اقدام به کلاهبرداری از آنها کرده است.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با انتشار این خبر، اعلام کرد:با توجه به ادامه رسیدگی به پرونده در پایگاه سوم پلیس آگاهی و به جهت شناسایی و دستگیری متهم، دستور انتشار بدون پوشش تصویر بدست آمده از این شخص، از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است لذا از کلیه شهروندان محترم که موفق به شناسایی صاحب تصویر شدند، درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات در خصوص هویت واقعی، محل سکونت و یا محل های تردد صاحب تصویر را از طریق شماره تماس 21865649 در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

همچنین از سایر شکات و مالباختگان احتمالی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته و موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: