jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۸۷۱۵۱ ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۶:۵۰

شاید این ترفند برای برخی کاربران تکراری باشد زیرا چند سال قبل این روش پنهان‌سازی اطلاعات ارائه شد و ممکن است بسیاری از کاربران حرفه‌ای همچنان از آن استفاده کنند. اما قصد داریم در این مطلب دوباره این ترفند بسیار کاربردی را به شما معرفی کنیم تا براحتی و بدون هیچ نرم‌افزار اضافه‌ای، اطلاعات مهم و محرمانه خود را در دل تصاویر پنهان کنید.

پنهان کردن فایل‌ها در دل عکس‌ها

توجه داشته باشید با استفاده از این ترفند می‌توانید هرنوع فایلی را در دل یک تصویر پنهان کنید و این پنهان‌سازی اطلاعات در عکس‌ها، صدمه‌ای به عکس شما وارد نمی‌کند و هر کاربری که فایل عکس مورد نظر را باز کند، تصویر اصلی آن را نیز مشاهده خواهد کرد پس هیچ جای شکی برای افراد بیگانه وجود ندارد که فایل ذخیره شده یک عکس است و ممکن نیست در این شرایط کاربر بتواند حدس بزند در این تصویر به‌نمایش درآمده اطلاعاتی محرمانه قرار گرفته است.

پنهان‌سازی و بازیابی اطلاعات محرمانه در دل تصاویر:

1ـ به محل ذخیره‌سازی فایل‌های موردنظر در هارد‌دیسک بروید و آنها را به حالت انتخاب درآورید.

2ـ فایل‌های انتخاب شده را به یک فایل فشرده از نوع Zip تبدیل کنید. برای انجام این کار کافی است روی آنها کلیک راست ماوس را فشار داده و از منوی به‌نمایش درآمده روی گزینه‌ Send کلیک کرده و (Compressed (zipped folder را انتخاب کنید.

3ـ اکنون مجموعه فایل‌های موردنظر شما در یک فایل فشرده قرار گرفته‌اند. پیشنهاد می‌کنیم برای اجرای راحت‌تر دستورات مراحل بعد، این فایل فشرده را به روت یکی از درایوهای هارد‌دیسک انتقال دهید. به‌عنوان مثال به درایو C یا D مراجعه کرده و بدون ورود به پوشه‌های دیگر، همان‌جا فایل مورد نظر را Paste کنید.

4ـ تصویر موردنظرتان را از میان تصاویر ذخیره شده در هارد‌دیسک انتخاب کرده و آن را نیز به همان محلی که فایل فشرده را قرار داده‌اید منتقل کنید.

توجه: چنانچه فایل فشرده نام Click.zip و تصویر انتخاب شده نام Jamejamclick.jpg را داشته باشد و آنها را در درایو D ذخیره کرده باشید مسیر دسترسی به آنها به‌صورت زیر خواهد بود:

D:/Click.zip

D:/jamejamclick.jpg

5 ـ روی منوی استارت کلیک کرده و در کادر جستجو عبارت CMD را تایپ کنید. سپس از فهرست نتایج روی CMD کلیک راست کرده و گزینه‌ Run as Administrator را انتخاب کنید.

6 ـ اکنون پنجره‌ خط فرمان برای شما باز شده و می‌توانید با استفاده از فرمانی یک خطی، فایل فشرده را در دل عکس موردنظر مخفی کنید. برای انجام این کار ابتدا عبارت D: را وارد کنید تا خط فرمان به روت درایو D وارد شود.

7ـ در ادامه فرمان زیر را برای اجرای عملیات مخفی‌سازی فایل در تصویر وارد کنید:

copy‌/‌b filename_of_image + filename_of_zipped_folder

توجه داشته باشید این فرمان شامل نام فایل عکس و فایل فشرده است. به‌ عنوان مثال باتوجه به نام‌های اختصاص یافته به فایل‌های این ترفند، این فرمان به شکل زیر خواهد بود:

copy‌/‌b Jamejamclick.jpg + Click.zip

8 ـ پس از تایپ فرمان بالا کلید اینتر را فشار دهید و در صورتی که تمام مراحل را بدرستی طی کرده باشید با پیغام 1 file«s» copied مواجه خواهید شد.

9ـ اکنون عکس انتخابی شما فایل فشرده را نیز در دل خود جای داده است و چنانچه به حجم آن دقت کنید، با توجه به حجم فایل فشرده ‌باید مقدار افزایش حجم عکس قابل مشاهده باشد.

10ـ چنانچه به اطلاعات مخفی شده در دل تصاویر خود نیاز داشتید می‌توانید با اجرای یکی از نرم‌افزارهای مدیریت فایل‌های فشرده (همچون Winrar یا Winzip ) فایل عکس شامل فایل‌های پنهان را انتخاب کرده و با استفاده از گزینه‌ Extract، اطلاعات ذخیره شده در دل عکس را استخراج کنید.

امیر عصاری / کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۶
این ترفند مقداری غلط دارد زیرا حتی با این كه اسم فایل ها را به click.zip و jamejamclick.jpe تغییر دادم همان شد اما وقتی مسیر فایل را دادم درست شد . دستور زیر درست است:
copy‌/‌b D:/Jamejamclick.jpg + D:/Click.zip
با تشكر
۰
۰
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر