jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۶۷۰۳۹ ۱۵ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۱:۴۱

شرکت گوگل قصد دارد خدمات تازه‌ای برای یافتن تاکسی از طریق برنامه‌های همراه ارائه دهد و به جنگ برنامه همراه اوبر برود.

تاکسی یاب گوگل رقیب اوبر می‌شود

به گزارش جام جم کلیک: این اقدام در شرایطی صورت می‌گیرد که گوگل خود از بزرگترین سرمایه گذاران در اوبر است، اما استقبال مردم از این خدمات و درآمدزایی سرشار آن باعث شده تا گوگل بخواهد به طور مستقیم وارد این عرصه شود.

ظاهرا این خبر از طریق دیوید دروموند مدیر واحد امور حقوقی گوگل و یکی از اعضای هیات مدیره اوبر به اطلاع دیگر مدیران اصلی این شرکت رسیده و آنان در واکنش ممکن است خواستار استعفای وی شوند. تاکنون هیچ یک از دو شرکت در این زمینه به طور رسمی موضع گیری نکرده اند.

گفته می شود که برنامه همراه گوگل برای یافتن تاکسی از طریق گوشی هم اکنون توسط کارکنان این شرکت در حال بررسی و آزمایش است. برنامه اوبر اولین بار به کاربران تلفن همراه امکان داد تا تاکسی هایی که از این برنامه استفاده می کنند را بیابند و با ردیابی موقعیت آنها نزدیک ترین راننده با مناسب ترین قیمت را انتخاب کنند. همه گیر شدن این برنامه در بسیاری از نقاط جهان به اعتراض شرکت های تاکسی رانی و رانندگان دیگر انجامیده است.

برخی کارشناسان معتقدند ممکن است اوبر در اعتراض به این اقدام گوگل استفاده از نقشه های این شرکت برای مسیریابی را در برنامه همراه خود متوقف کند و از برنامه های همراه نقشه شرکت های رقیب استفاده کند.

اوبر به تازگی اعلام کرده که قصد دارد با همکاری دانشگاه کارنگی ملون مرکز فناوری های پیشرفته اوبر را در شهر پیتسبورگ تاسیس کرده و فناوری اختصاصی این شرکت برای طراحی خودروهای بدون نیاز به راننده را ابداع نماید.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر