jamejamclick
کلیک بازی کد خبر: ۷۵۳۶۳۱ ۱۱ دی ۱۳۹۳  |  ۰۵:۲۰

هر برنامه یا بازی اندرویدی را دانلود نکنید

سنجش خطرات امنیتی برنامه‌های اندرویدی

این روزها امنیت یکی از پر تکرارترین واژه‌هاست. افشاگری‌های ادوارد اسنودن موجب شد هر کاربری به این فکر کند چه کسی، چه اطلاعاتی را از کجا سرقت می‌کند.

سنجش خطرات امنیتی برنامه‌های اندرویدی

این روزها امنیت یکی از پر تکرارترین واژه‌هاست. افشاگری‌های ادوارد اسنودن موجب شد هر کاربری به این فکر کند چه کسی، چه اطلاعاتی را از کجا سرقت می‌کند.

با توجه به این موارد، یکی از بهترین ابزارها برای سرقت اطلاعات کاربران دستگاه‌های هوشمندی است که بیشتر کاربران از آنها استفاده کرده و اطلاعات مهم و خصوصی خود را در آنها ذخیره می‌کنند.

از میان برنامه‌هایی که کاربران روی دستگاه هوشمند خود نصب می‌کنند، احتمال یک یا چند بدافزار یا جاسوس افزار وجود دارد. پس این احتمال وجود دارد که در هر دستگاه هوشمند یک بدافزار یا جاسوس برای سرقت اطلاعات خصوصی نصب شده باشد و کاربر اطلاعاتش را دو دستی تقدیم این سارقان کند.

اگر به امنیت اطلاعات خود اهمیت می‌دهید و قصد دارید ریسک‌های امنیتی را که نرم‌افزارهای مختلف اندرویدی برای دستگاه شما به همراه دارند، دقیقا بررسی کنید، پیشنهاد می‌کنیم از سرویس آنلاین Privacy Grade کمک بگیرید.

سرویس Privacy Grade با استفاده از روش‌ها و الگوریتم‌های منحصر‌به‌فرد خود خطرات امنیتی نرم‌افزارها را باتوجه به عملکردشان بررسی کرده و نتیجه را در قالب امتیازاتی به‌صورت A+، A، B، C و D به شما نشان می‌دهد. امتیاز +A کمترین ریسک امنیتی و امتیاز D بیشترین خطر امنیتی را دارد.

برای مثال چنانچه یک نرم‌افزار چراغ‌قوه دارای دسترسی به پیام‌های کوتاه و ایمیل یا شبکه باشد، یک خطر امنیتی به‌شمار می‌رود؛ زیرا هیچ لزومی برای دسترسی این نرم‌افزار به بخش‌های مورد اشاره وجود ندارد.

برای استفاده از این سرویس می‌توانید به سایت ‌http://privacygrade.org‌‌ مراجعه و نام نرم‌افزار موردنظرتان را در کادر جستجو وارد کنید تا امتیاز اختصاص یافته به آن را مشاهده کنید.

آیا می‌دانید نرم‌افزار Flashlight ـ Torch LED Light از دسترسی‌های مختلفی همچون دسترسی کامل به شبکه، ضبط صدا، ثبت عکس و فیلم، ثبت موقعیت مکانی، دسترسی و ویرایش محتوای رسانه ذخیره‌ساز یو.‌اس.‌بی و... برخوردار است؟

جالب است بدانید بازی‌های معروف و محبوب دیگری همچون Fruit Ninja Free, Jetpack Joyride نیز ریسک امنیتی بالا و امتیاز D دارند.

(ضمیمه کلیک روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر