jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۷۴۷۵۵۸ ۱۸ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۱:۲۹

محور چالوس ـ کرج و بالعکس‌ واقع در استان مازندران و البرز‌ از ساعت 1:30 ‌امروز تا اطلاع بعدی‌ به دلیل ریزش کوه در محدوده ‌هزار چم مسدود و تردد از دیگر محورهای منتهی به شمال انجام می‌شود.

محور چالوس به دلیل‌ ریزش کوه مسدود شد

بر اساس اطلاعات سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر‌خط‌،‌‌‌ دوربین‌های نظارتی‌‌ و تصاویر دریافتی از گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌ استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در پایین، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

به دلیل بارش برف در برخی محور‌های مواصلاتی کشور رانندگانی که قصد تردد در محور‌ استان‌های سردسیر و برف‌خیز را دارند، حتماً زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.‌

در شبانه‌ روز گذشته‌‌ کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از‌ 1023 ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل‌ 9.2 درصد کاهش را نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 20 درصد، اوج تردد بین ساعات 17 الی 18 و‌ کمترین تردد بین ساعات 3 ‌الی 4 صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب ‌کنند.

* پرترددترین محور‌های مواصلاتی کشور در 24 ساعت گذشته

آزادراه‌‌‌‌ کرج-تهران و تهران-کرج، آزادراه قزوین-کرج و کرج-قزوین، آزادراه تهران-کرج، ‌آزادراه ساوه-تهران‌ و تهران-ساوه، مسیر کرج-ماهدشت و ماهدشت-کرج،‌ محور ‌‌تهران، مسیر تهران-کرج و محور تبریز-ایلخچی، در 24 ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته‌اند.

* ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی‌

محور فرعی شمشک ـ دیزین‌ واقع در استان‌های البرز و تهران‌ تا اطلاع بعدی‌ به دلیل بارش برف مسدود است و تردد از محور کرج-گچسر-مرزن‌آباد انجام ‌می‌شود.

محور فرعی پونل ـ خلخال‌ واقع در استان اردبیل‌ تا اطلاع بعدی ‌به دلیل بارش شدید برف و احتمال ریزش بهمن و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از محور اسالم – خلخال انجام می‌شود.

محور فرعی سروآباد-پاوه واقع در استان کردستان تا اطلاع بعدی‌ به دلیل بارش شدید برف مسدود و تردد از محور سنندج-کامیاران-روانسر-پاوه ‌انجام می‌شود.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس اقتصادی - یادداشت بیشتر
سرویس اقتصادی - گفتگو بیشتر