jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۲۸۱۱۸ ۲۴ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۰:۵۵

پزشکان هشدار دادند بی‌تحرکی در زنان از سن ۳۰ سالگی به بعد خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را در آنان تشدید می‌کند.

زنان از ۳۰ سالگی به تحرک بیشتر نیاز دارند

جام جم سرا به نقل از ایسنا: تمایل زنان به استعمال سیگار در سنین ۲۲ تا ۲۷ سالگی ۲۸ درصد است در حالی که این آمار در سنین ۷۳ تا ۷۸ سال به ۵ درصد کاهش می‌یابد. اما آمار بی‌تحرکی و افزایش فشارخون از سنین ۲۲ تا ۹۰ سالگی و اضافه وزن از ۲۲ تا ۶۴ سالگی افزایش می‌یابد.

با توجه به تحقیقات انجام شده استعمال سیگار در سنین بالا‌تر از ۳۰ سال مهم‌ترین عامل بروز بیماری‌های قلبی در زنان با نرخ ۵۹ درصد است. همچنین بی‌تحرکی بین سنین ۳۰ تا ۸۰ سالگی مهم‌ترین تهدید برای سلامت قلب و عروق این گروه سنی از زنان در مقایسه با دیگر تهدیدات است.

کار‌شناسان سلامت معتقدند ایجاد برنامه‌های ملی برای افزایش فعالیت‌ بدنی در بزرگسالان برای کنترل این فاکتور خطرزا مفید است اما اولویت این برنامه‌ها باید از سنین جوانی باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر