jamejamsima
سیما گفتگو محور کد خبر: ۷۲۷۷۷۲ ۲۳ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۲:۵۱

اگر بسیاری از برنامه‌های تلویزیون میزبان بازیگران، ورزشکاران، خوانندگان و مجریان تلویزیون هستند و گاهی ممکن است برخی آنها را طی چند روز در برخی برنامه‌ها دیده باشید، قبل از هر چیز به این دلیل است که مردم به کسب اطلاعات بیشتر درباره افراد معروف و مشهور کنجکاو هستند و به شنیدن حرف‌ها و خاطرات آنها علاقه دارند.

هزینه هوشمندانه از اعتبار ستاره‌ها در «شوک»

توجه به این کنجکاوی و علاقه مخاطب باعث می‌شود گاهی یک مجری تلویزیونی خودش مهمان برنامه دیگری باشد یا گاهی مثلا در اعیاد که بساط جشن‌های‌ تلویزیونی در شبکه‌های مختلف برپاست، یک بازیگر یا یک خواننده را در چند برنامه تلویزیونی ببینیم!

مردم ما به دلیل احترام و علاقه‌ای که به هنرمندان، قهرمانان و افراد شناخته شده دنیای هنر، ورزش و رسانه دارند، به این دورهمی‌های تلویزیونی اعتراضی ندارند و معمولا از آنها استقبال هم می‌کنند، اما در موارد معدودی پیش می‌آید که برنامه‌ساز بجز جلب توجه مخاطب، هدف روشن و تعریف‌شده‌ای برای دعوت از چهره‌ها ندارد یا طبق یک برنامه‌ریزی حساب شده سراغ آنها می‌رود. در بیشتر برنامه‌هایی که از حضور چهره‌ها بهره گرفته می‌شود، صرفا موضوع برنامه مشخص است و عنان امور به دست مهمان سپرده می‌شود اما در معدود برنامه‌هایی مانند «شوک» این حضور و استفاده از شهرت و محبوبیت هنرمندان و ورزشکاران، هوشمندانه و زیرکانه صورت می‌گیرد.

شوک یک مستند اجتماعی است و در هر برنامه به یکی از معضلات و چالش‌هایی می‌پردازد که بخصوص گریبانگیر نسل جوان است. این برنامه تاکنون به موضوعات متعددی چون تب خوانندگی، فست فود، مد و لباس، تب بازیگری، کلاهبرداری و سرقت‌های اینترنتی و مسائلی از این دست پرداخته، اما بر اساس موضوع و متناسب با محتوا و پیامی که برای مخاطب تدارک می‌بیند سراغ هنرمندان و چهره‌های سرشناس می‌رود و بخشی از زندگی شخصی یا حرفه‌ای این افراد را به نمایش می‌گذارد.

به عنوان نمونه این برنامه در قسمتی که به تب مجریگری یا اجرای تلویزیونی اختصاص داشت، تصاویری از گزارشگری جواد خیابانی بعد از فوت مادرش، منقلب شدن احسان علیخانی در مقابل مهمانان برنامه‌ ماه عسل و واکنش علی‌ ضیا به حضور مادرش در استودیوی برنامه ویتامین سه را به نمایش گذاشت تا علاقه‌مندان و شیفتگان اجرای تلویزیونی بخشی از دشواری‌ها و مسائل نادیده این حرفه را حس کنند.

پیش از این نیز شوک در برنامه‌های مختلف متناسب با موضوع مورد بحث سراغ هنرمندان رفته و نشان داده می‌توان از اعتبار ستاره‌ها متفاوت‌تر و موثرتر هزینه کرد. (آذر مهاجر/ جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر