jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۱۶۸۵۳ ۲۳ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۰:۴۱

روزنامه واشنگتن‌پست نوشت آمریکا از بیم خروج از عربستان از ائتلاف و همچنین اطلاع از قدرت‌ گرفتن سوریه، از دعوت از ایران خودداری می‌کند.

چرا آمریکا ایران را به ائتلاف ضد داعش دعوت نمی‌کند؟

روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی به قلم "آن گیران" نوشت ایران هم در عراق و هم در سوریه بازیگری کلیدی به شمار می‌آید، با این حال آمریکا از بیم خروج عربستان از ائتلاف و همچنین اطلاع از قدرت‌ گرفتن سوریه، از دعوت از ایران خودداری می‌کند.

با وجودی که برعهده فرانسه است که ایران را دعوت کند یا خیر، "جان کری" وزیر خارجه آمریکا مدعی شده که به حضور ایران در نشست پاریس نیازی نیست.

کری روز جمعه گفت: حضور ایران در نشست پاریس "نامناسب" است چرا که این کشور از سوریه حمایت می‌کند.

موضوع حضور ایران به دردسری برای دولت اوباما تبدیل شده زیرا وی به دنبال ایجاد یک پایگاه حمایتی بین‌المللی علیه داعش در عراق و سوریه است.

واشنگتن پست مدعی است: اگر ایران و آمریکا در زمینه داعش با یکدیگر همکاری کنند، فاز جدیدی از همکاری دو کشور خواهد بود که روابط آنها از سال 1979 به تیرگی گراییده است. ایران و آمریکا هر دو، داعش را دشمن بزرگی می‌دانند.

کری روز شنبه در قاهره گفت با هر کشوری در جای جای جهان برای نابودی داعش همکاری می کنیم. اما وی در سخنان خود اشاره‌ای به ایران نکرد.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس سیاسی - یادداشت بیشتر
سرویس سیاسی - گفتگو بیشتر
سرویس سیاسی - پیشنهاد سردبیر بیشتر
سرویس سیاسی - پیشخوان بیشتر