jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۷۱۲۳۷۵ ۱۱ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۸:۰۹

دو پلیس قلابی که به بهانه بازرسی وارد منازل مردم استان کرمان شده و با محبوس کردن صاحبخانه‌ها اموالشان را سرقت می‌کردند، از سوی پلیس اطلاعات و امنیت این شهر دستگیر شدند.

پلیس‌های قلابی دستگیر شدند

جانشین فرمانده‌ انتظامی استان کرمان در این باره به جام‌جم گفت: چندی پیش مردی با حضور در پلیس اطلاعات و امنیت عمومی از دو مامور قلابی به اتهام سرقت اموالش شکایت و عنوان کرد: شب هنگام زنگ در خانه به‌صدا درآمد، وقتی به خیابان آمدم با دو مرد که خود را ماموران انتظامی معرفی و بی‌سیم‌ داشتند روبه‌رو شدم.

سرهنگ عبدالرضا ناظری افزود: شاکی در ادامه اظهاراتش گفت: دو مامور پلیس عنوان کردند، در خانه موادمخدر جاسازی کرده‌ام و باید خانه‌ام بازرسی شود؛ آنها یکی از اتاق‌ها را بازرسی کرده و سپس با حمله به من و بستن دست و پایم پول، طلا و اموال با ارزش مرا سرقت کرده و متواری شدند.

ناظری افزود: در پی این شکایت و دستور قضایی، چهره‌نگاری رایانه‌ای انجام شد و متهمان تحت‌تعقیب پلیس قرار گرفتند. جستجو‌ها ادامه داشت تا این‌که زنان و مردان دیگری نیز با حضور در مرکز پلیس از دو مامور قلابی به اتهام سرقت شکایت کردند. در تحقیق از آنها معلوم شد، تصاویر رایانه‌ای متهمان به هم شباهت دارد.

جانشین فرمانده‌ انتظامی استان کرمان افزود: درادامه جستجو‌های پلیسی، چند روز پیش ماموران انتظامی هنگام گشتزنی در شهر مشاهده کردند دو مرد سراسیمه از خانه‌ای خارج و هنگام فرار یک دستگاه بی‌سیم از دست آنها به زمین افتاد. ماموران متوجه شدند تصاویر این دو نفر با همان دو متهمی که در تعقیبشان هستند، مطابقت دارد، بنابراین دو پلیس قلابی پیش از آن که فرصتی برای فرار پیدا کنند، دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: در ادامـــه ماموران با ورود به خانه‌ای که متهمان از آنجا فرار کرده بودند، مشاهده کردند زن صاحبخانه با دست و پای بسته دریکی از اتاق‌ها حبس شده است.

ناظری گفت: متهمان برای تحقیقات به مرکز پلیس منتقل شدند و در بازجویی به سرقت با جعل عنوان ماموران انتظامی اعتراف کردند.

یکی از متهمان درباره نحوه دزدی‌ها گفت: من و همدستم با جعل عنوان پلیس مقابل خانه‌های مردم رفته و ادعا می‌کردیم آنها مواد مخدر و اموال سرقتی در خانه جاسازی کرده‌اند یا این‌که یک متهم فراری را پناه داده‌اند با این ترفند وارد منازل آنها شده و با تهدید آنها به‌مرگ و پس از محبوس کردن آنها اموالشان را می‌دزدیدیم.

جانشین انتظامی استان کرمان با هشدار به شهروندان از آنها خواست در صورتی که افرادی با عنوان مامور مقابل منازلشان آمده و قصد بازرسی از خانه یا بررسی کنتور برق، آب و گاز را دارند، ابتدا کارت شناسایی هویتی آنها را بررسی کنند و در صورت ظنین شدن به این افراد با مراکز مربوط تماس گرفته و در ارتباط با هویت آنها پرس‌وجو کنند.

ناظری افزود: ماموران انتظامی اگر قصد بازرسی از منازل داشته باشند از آنها احکام قضایی خواسته و در صورت مشکوک شدن به آنها موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهید.

با صدور قرار قانونی برای متهمان که از افراد سابقه‌دار هستند تحقیقات تکمیلی ادامه دارد. افرادی که در دام آنها گرفتار شده‌اند، می‌توانند با حضور در پلیس اطلاعات و امنیت استان کرمان از متهمان شکایت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: