jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۷۰۹۵ ۱۷ فروردين ۱۳۸۱  |  ۲۰:۳۸

تصویربرداری سریال لحظه قاصدک به کارگردانی ایرج حبشی در 17 قسمت30 دقیقه ای در گروه کودک شبکه دوم ادامه دارد لحظه قاصدک که براساس رمانی از حسن احمدی ساخته می شود

داستان دختر و پسر نوجوانی است که پیش از سفر به خارج از کشور،تصمیم می گیرند ایام نوروز را در کنار پدر بزرگ و مادر بزرگشان در تهران بگذرانند بچه ها وارد خانه پدر بزرگشان می شوند و رفته رفته پی به حوادث می برند که در خانه اتفاق می افتد پدر بزرگ و مادر بزرگ آنها باور ندارند که دایی احمدعلی مفقودالاثر شده است مادر بزرگ با اتاق او و خاطراتش زندگی می کند و چنان به این اتاق حساسیت دارد که کسی اجازه ورود به آن را ندارد بچه ها کنجکاو می شوند که به طریقی وارد اتاق دایی احمدعلی شوند روزی پسر بشدت تب می کند و ناخودآگاه وارد اتاق دایی می شود حسن احمدی تهیه کننده این سریال ، با اشاره به این نکته که در لحظه قاصدک سعی شده نگاه تازه ای به جنگ شود، گفت : تلاش شده که قصه به گونه ای طراحی شود که بچه هایی که اصلا جنگ را ندیده اند، با آن وقایع آشنا شوند؛ اما کار به شکلی است که فکر می کنم گروههای سنی دیگر هم می توانند از آن استفاده کنند.ایرج حبشی ، کارگردان سریال لحظه قاصدک نیز با توضیح این مطلب که کار کودک و نوجوان اصولا ریتم کند و آرام نمی طلبد، تصریح کرد: قصه لحظه قاصدک ذاتا ریتم تندی دارد و طبیعی است که این موضوع به هنگام تصویربرداری ، میزانسن ، دیالوگ رعایت شود وی افزود: به خاطر نوع لوکیشن هایی که در این سریال وجود دارد، ما مجبوریم پلان زیادی بگیریم و به این دلیل ، فیلم ریتم تندی خواهد داشت.برخی از عوامل دست اندرکار این برنامه عبارتند از: نویسندگان : محمد رضایی راد و نغمه ثمینی ، بازیگران : داریوش اسدزاده ، شهلا ریاحی ، ناهید علامی ، مهوش صبرکن و امیر نصیری یکتا، بازیگران کودک و نوجوان : پرستو منصوریا، آرمین تسلیم مقدم، مونا توکلی و...
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر