jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۸۱۱۳۵ ۱۷ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۱:۲۹

پلیس نورفوک در شرق بریتانیا یک زوج را به به دلیل سوءظن به رفتار و همچنین اهمال آنها در زمینه رسیدگی به وضعیت غذایی و تناسب اندام فرزندشان بازداشت کرد.

جام جم سرا: پسر یازده ساله این زوج با حدود یک متر و نیم قد، بیش از ۹۵ کیلو وزن دارد و ضریب توده بدنی (BMI) او بیش از ۴۱ است که تقریبا دو برابر ضریب توده بدنی یک فرد سالم با مشخصات جسمی اوست. پلیس می‌گوید کوتاهی والدین این کودک زمینه‌ساز اضافه وزن او بوده است.

به گزارش گاردین، پلیس از والدین او در ارتباط با کوتاهی‌شان در مراقبت از فرزند، بازجویی و بعد به قید وثیقه آزادشان کرده است. گزارش شده که آنها گفته‌اند فرزندشان همیشه اضافه وزن داشته است.

به نقل از خبرآنلاین، پیش از آن که پلیس در این زمینه پرونده‌ای تشکیل دهد، مسئولان مدرسه این پسربچه در ارتباط با اضافه وزن شدید او با بخش‌های ارائه‌دهنده خدمات اجتماعی تماس گرفته بودند. گزارش شده که او بعد از آن که در کلاس آموزش شنا در مدرسه‌اش زمین خورد، نمی‌توانست خودش به تنهایی و بدون کمک گرفتن از کسی بلند شود. در نهایت، پزشکانی که او را در یک بیمارستان معاینه کردند، پلیس را در جریان وضعیتش قرار دادند.

مقامات پلیس گفته‌اند که مداخله در چنین سطحی "بسیار به ندرت" و تنها زمانی رخ می دهد که دیگر اقدامات برای حمایت از کودک موفقیت‌آمیز نبوده است.

یک سخنگوی پلیس گفت: "وقتی با موضوع حساسی مثل اضافه وزن و اهمال در مراقبت از کودکان روبه‌رو هستیم، ماموران در بخش ویژه‌ای از پلیس، با والدین و نهادهای ارائه‌دهنده خدمات اجتماعی و بهداشتی در ارتباط نزدیک هستند تا از حل و فصل مسائل مطمئن شوند."

Share

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۷
ایول . اینجا پدر شیشه ای سر بچه ش رو می بره كسی كاری بهش نداره
۰
۰
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر