jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۶۷۶۹۳۴ ۰۳ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۴:۴۳
حامد حدادی: از اسپانیا و ترکیه پیشنهاد دارم


ارزشمندترین بسکتبالیست آسیا با اشاره به برنامه‌های تیم ملی در مسیر جام‌جهانی از رقابت با بزرگان جهان در این رقابت صحبت کرد.
در مراسم تجلیل از برترین‌های لیگ برتر بسکتبال حامد حدادی که در سال 2013 ارزشمندترین بسکتبالیست آسیا نام گرفت و بهترین پست پنج نیز بود به عنوان بهترین پست پنج لیگ برتر ایران نیز انتخاب شد. این بازیکن 218 سانتی متری بسکتبال ایران که در این فصل ازNBA راهی چین شد و سپس با مهرام در لیگ ایران به میدان رفت بعد از قهرمانی در باشگاه‌های غرب‌آسیا از رسیدن به قهرمانی لیگ ایران بازماند و حالا باید با پوشیدن پیراهن ملی برای حضور در جام جهانی و بازی‌های آسیایی آماده شود. او پس از مراسم تجلیل از پیشکسوتان بسکتبال و قهرمانان لیگ برتر با خبرنگار خانواده بزرگ ورزش گفت و گویی انجام داد و از شرایط این فصل و برنامه‌های آینده‌اش حرف زد.

*برنامه تجلیل از قهرمانان و پیشکسوتان چطور بود؟

برنامه خوبی انجام شد و از فدراسیون تشکر می‌کنم که چنین برنامه‌ای برای پیشکسوتان و قهرمانان فراهم کرد. این برنامه شایسته بود و خیلی خوب برگزار شد و انشالله در سال‌های‌ آینده بهتر و با شکوه‌تر برگزار می‌شود. بالاخره بسکتبال خانواده بزرگی دارد و می‌توان همیشه از پیشکسوتان و بزرگان این رشته تجلیل کرد.

*انتخاب شدن خودت به عنوان بهترین پست 5 را چطور می‌بینی؟

خب با توجه به آمار بازی‌ها انتخاب کردند و من نیز تشکر می‌کنم. در کل همه بازیکنان در این فصل تلاش کردند و عملکرد خوبی داشتند. همه خوب بودند و تلاش کردند و باید همه برای بسکتبال ایران گام برداریم.

*برنامه خودت برای آینده چطور پیش می‌رود؟

من در این مدت که مشغول لیگ بودم و حالا مدتی استراحت دارم تا برنامه‌های تیم‌ملی شروع شود و وارد اردو شویم. اما یکسری آسیب دیدگی‌ها دارم که قصد دارم برای درمان به آمریکا بروم و همانجا یکسری کارهای شخصی‌ام را نیز انجام دهم. با آقای مشحون و آقای بچیروویچ هماهنگ می‌کنم و برای انجام این کارها می‌روم تا با قدرت کامل وارد اردوهای تیم ملی شوم. در هر حال سال شلوغی داریم که دو مسابقه بزرگ پیش‌رو داریم و باید با قدرت وارد میدان شویم.

*جام جهانی و بازی‌های آسیایی را پیش‌رو داریم. به نظرت تیم ملی چه نیازهایی در مسیر این دو تورنمنت دارد؟

جام جهانی میدانی بزرگ است که می‌توانیم برابر بزرگان جهان به میدان برویم و خودمان را محک بزنیم. شاید به دلایل مختلف نتوانیم برابر تیم‌هایی چون برزیل، اسپانیا و فرانسه بازی کنیم که حالا در جام جهانی با این حریفان هم‌گروه هستیم و می‌توانیم برابرشان به میدان برویم. تجربه بزرگی است که می‌توانیم از آن به خوبی استفاده کنیم و بسکتبال ایران را یک گام بالا ببریم. همیشه رقابت با بهترین‌ها به نفع ما خواهد بود و امیدوارم بتوانیم با برنامه‌های خوب آماده شویم و به جام جهانی برویم. در این راه نیز باید بازی‌های تدارکاتی خوبی برگزار شود تا بچه ها هماهنگ شوند. برنامه‌های کادرفنی هم خوب است و امیدوارم تمامی آنچه تیم نیاز دارد مهیا شود تا در اسپانیا به مشکل نخوریم.

*اما رقابت با بزرگان جهان دشوار هم هست.

بله رقابت با تیم‌های بزرگ دشوار است اما تجربه خوبی است که باعث رشد ما می‌شود. من خودم همیشه دوست دارم برابر حریفان قدرتمند به میدان برویم چرا که برای ما خوب است. البته در جام جهانی تیم ضعیف حضور ندارد اما این حریفان مناسب هستند.

*بازی‌های آسیایی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

بازی‌های آسیایی شرایط دیگری دارد و ما به دنبال کسب عنوان و البته قهرمانی هستیم. با اینکه توجه به بسکتبال خوب نیست اما بازیکنان با غیرت کار خودشان را انجام می‌دهند و برای قهرمانی عازم کره می‌شوند. ما می‌توانیم در جام‌جهانی نیز به خوبی آماده شویم و با بهترین شرایط در بازی‌های آسیایی شرکت کنیم. مطمئنا این بازی‌ها شرایط خاصی دارد و حریفان هم با قدرت بیشتری در مسابقات شرکت می‌کنند.

*برای فصل آینده چند پیشنهاد داری. کدام را انتخاب خواهی کرد؟

از اسپانیا و ترکیه پیشنهاد دارم اما خودم قصد دارم به لیگ آمریکا بازگردم.
( خانواده بزرگ ورزش)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: