jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۷۵۲۸۵ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۶:۰۹

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد افراد مسنی که به میگرن مبتلا هستند ممکن است دو برابر بیشتر در معرض خطر سکته مغزی خاموش باشند. سکته مغزی خاموش جراحت‌های مغزی بدون علامت است که به دلیل وجود لخته خون در مسیر جریان خون به مغز ایجاد می‌شود.

جام جم سرا:
محققان هشدار داده‌اند که این آسیب‌های مغزی فاکتور خطرزایی در بروز سکته‌های مغزی دیگر در فرد به حساب می‌آید.
دکتر «تشامائی مونتیت» از دانشکده پزشکی دانشگاه میامی میلر و محقق ارشد این مطالعه گفت: اعتقاد ندارم که مبتلایان به میگرن خیلی نگران باشند؛ زیرا خطر سکته مغزی ایسکمیک در مبتلایان به میگرن تا حدودی پایین است. هرچند لازم است افرادی که به میگرن و فاکتورهای خطرزای عروقی مبتلا هستند توجه بیشتری به تغییر سبک زندگیشان داشته باشند و با ورزش کردن و مصرف غذاهایی با چربی پایین این خطر را از خود دور کنند. در این بررسی بیش از 100 نفر که سابقه میگرن داشتند و حدود 450 نفر دیگر که به میگرن مبتلا نبودند مورد آزمایش قرار گرفتند. سپس محققان با استفاده از MRI، مغز دو گروه شرکت کننده را بررسی کردند.
محققان آمریکایی پس از انجام بررسی‌های لازم دریافتند احتمال بروز سکته مغزی خاموش در مبتلایان به میگرن نسبت به گروه دیگر دو برابر بیشتر بوده است. اگرچه در مطالعات پیشین عارضه میگرن با وجود ناهنجاری‌هایی در رگ‌های کوچک خون در مغز مرتبط دانسته شده بود در بررسی جدید این تغییرات مشاهده نشد.
به گزارش هلث دی نیوز، به گفته محققان این مطالعه درمان عارضه میگرن ممکن است به کاهش خطر سکته مغزی در بیمار کمک کند.(آرمان)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر