jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۷۵۱۹۴ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۹

محبوبیت فردوسی پور مسئولان شبکه را مجاب کرده است که روی موج محبوبیت و همین‌طور قدرت جذب اسپانسر و پیامک او حساب کنند.

چرا عادل تهیه‌کننده ویژه برنامه جام‌جهانی شد؟

چندی پیش خبر اینکه عادل فردوسی‌پور، تهیه‌کننده ویژه‌‌برنامه جام‌جهانی شبکه 3 شده، منتشر شد، خبری که با تحلیل‌ها و حواشی جالبی همراه بود. تفسیرهایی از شکستن انحصار تهیه‌کنندگان قدیمی تا اقبال رسانه ملی به فردوسی‌پور و پخش آزادتر و بدون سانسور مسابقات و ... نشر پیدا کرد. در نگاه عمومی و کلی، تلویزیون از نیمه‌خرداد تا نیمه‌تیر، طبق سنت 20 ساله‌اش، مسابقات جام جهانی را پخش می‌کند و امسال هم به خصوص به دلیل حضور تیم ملی در جام جهانی، این قضیه قطعی است و برای مخاطب معمولی هم، مهم دیدن مسابقات است حالا اینکه چه کسانی پشت ماجرا هستند و قصه پخش چیست، ماجرایی است که برای اهالی رسانه و علاقه‌مندان به تلویزیون جالب است. چرا او برای اولین‌بار، تهیه‌کننده ویژه برنامه جام جهانی شبکه 3 شده است؟

/Media/Image/1392/10/26/635254805565600397.jpg

شبکه3 می‌خواهد« ورزش ازنگاه2»را کناربزند

برنامه هفتگی «ورزش از نگاه دو» که سال‌ها جمعه شب‌ها روی آنتن می‌رفت چند ماهی‌ است با تهیه‌کنندگی ابوالفضل اکبری و اجرای پیمان یوسفی و میثم زمان‌آبادی- سردبیر هفته‌نامه تماشاگر و از مشاوران قالیباف- با حجم بالای تبلیغ روی آنتن رفته است. برنامه‌ای که با حمایت مالی استیل‌آذین-چک‌های حسین هدایتی-پای لوتار ماتئوس را هم به ایران و این برنامه باز کرد.

ضمن اینکه قبلا هم اکبری که صاحب امتیاز ماهنامه رونا بود، جرزینهوی برزیلی را هم به ایران آورده بود. شایعه شده بود مسئولان این برنامه درصدد ساخت استودیو در برزیل و دعوت از زیدان‌اند. به نظر می‌رسد شبکه 3 با انتخاب عادل و همین‌طور با هماهنگی زین‌العابدین و ذکایی‌، رییس و دبیر شورای سیاستگذاری ورزش صداوسیما که از مسئولان شبکه 3 هم هستند، می‌خواهند نقش اول و آخر را هم از نظر محبوبیت و اجرا و هم از نظر مدیریت پخش بازی‌ها به شبکه 3 بدهند. البته تعدادی از بازی‌های مرحله مقدماتی و به خصوص بازی‌های همزمان روز آخر مرحله گروهی به احتمال زیاد به شبکه ورزش خواهد رسید.

میرزایی به برزیل می‌رود
این اتفاق باعث می‌شود که فردوسی‌پور، قطعا در ایران بماند. اما یکی از جذاب‌ترین ماجراها، کاروان تلویزیونی اعزامی به برزیل است که مثل همه سفرها و ماموریت‌های خارجی، حرف‌و‌حدیث زیادی دارد. در حالی‌که مسئولان شبکه 2 به واسطه برنامه «ورزش از نگاه دو» لیست بلندبالایی را برای اعزام به برزیل تهیه کرده‌اند، شبکه 3 با تیمی جمع‌و‌جور‌تر به برزیل می‌رود که زیر 10 نفر خواهد بود. 3 نفر نامزد ریاست کاروان اعزامی تلویزیون به برزیلند. اولی، حسین ذکایی است.

تهیه‌کننده قبلی برنامه‌های جام جهانی و یورو و المپیک که المپیک 2012 لندن هم به انگلیس رفته بود. دومی، محمدحسین آقازمانی، مدیر گروه ورزش شبکه 3‌ و سومی، فرشاد صادقی، مدیر شبکه ورزش است. هر‌کدام از این 3 نفر، مسئول شوند، مزدک میرزایی هم برای گزارش بازی های ایران به برزیل خواهد رفت. او نزدیک‌ترین گزینه برای سفر به برزیل است چون خیابانی و فردوسی‌پور در سال‌های 98 و 2006 با تیم ملی رفته‌اند و فعلا نوبت به آنها نمی‌رسد. ضمن اینکه هر دوی آنها مسابقه صعود به جام جهانی را گزارش کرده بودند و میرزایی هم مسابقه با کره را گزارش کرده است. به نظر می‌رسد تیم اعزامی به برزیل، وظایفی مانند تولید گزارش از حواشی مسابقات و تمرینات تیم‌ها خواهند داشت که باید به برنامه عادل برسد با این حال به جز گزارش 3 بازی ایران توسط میرزایی، ترکیب گزارشگران مشخص نیست و فردوسی‌پور، مسئولیت چیدمان آنها را قبول نکرده است. باید دید علیفر، خیابانی، پیمان یوسفی و ... چگونه در برنامه‌ای که عادل، همه‌کاره آن است، گزارش می‌کنند.

مسئولان اعتماد کردند

استمرار 13‌ساله 90 همیشه این نکته را در پی داشت که اصغر پورمحمدی، مدیرکارکشته و سابق شبکه 3، پشت سر عادل ایستاده است. با رفتن پورمحمدی و آمدن زین‌العابدین به نظر می‌رسید عادل حامی‌اش را از دست داده اما حالا زین‌العابدین برای اولین‌بار، تهیه‌کنندگی برنامه جام جهانی را به او داده تا با این ریسک، نشان بدهد مانند پورمحمدی، حامی عادل است. علاوه بر این علاقه قلبی و قبلی ضرغامی به عادل و همین‌طور نمایش محبوبیت عادل در نظرسنجی 3 ستاره ویژه برنامه تحویل سال شبکه 3 ، مسئولان شبکه را مجاب کرده است که روی موج محبوبیت و همین‌طور قدرت جذب اسپانسر و پیامک او حساب کنند.

درخواست قبول شد

فردوسی‌پور برای اولین‌بار از زمانی که وارد تلویزیون شده، بسته پیشنهادی برنامه جام جهانی را روی میز مسئولان شبکه 3 و شورای سیاستگذاری ورزش سازمان گذاشت، طرحی که شباهت زیادی به برنامه‌های فوتبالی شبکه zdf آلمان دارد. ضمن اینکه به‌ واسطه موفقیت مالی 90، هزینه حداقل 100 میلیارد تومانی حق پخش بازی‌ها هم به راحتی جبران می‌شود. اتکای فردوسی‌پور در 37 برنامه 6 ساعته‌اش روی شبکه‌های اجتماعی و رسانه، استفاده از اسکایپ و همین‌طور آیتم‌های مختلفی که نمونه‌اش را در 120 اجرا کرده، بوده است. (احسان ناظم بکایی/ هفته نامه تماشاگران امروز)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
یك ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۱
با سلام
امیدوارم در پناه خدا سالم و سلامت و موفق باشه
۰
۰
م م
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
به امید موفقیت تیم ملی در جام جهانی و همچنین عادل
۰
۰
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر