jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۶۴۱۶۰ ۲۹ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۷:۰۵

مرد جنایتکاری که بهترین دوست خود را به خاطر بدهی به قتل رسانده بود، کنار قبر مادرش اعتراف کرد.

اعتراف به جنایت در کنار قبر مادر

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ساعت 3 بامداد 17 فروردین از طریق مرکز فوریت های پلیسی110 یک فقره کشف جسد در اتوبان خرازی- بلوار پژوهش، در داخل جوی آب به کلانتری181 عوارضی اعلام شد.

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد جسد متعلق است به مردی ناشناس، فاقد هرگونه مدارک شناسایی، حدودا 60 ساله، پیچیده در داخل پرده و بسته شده با طناب است که با ضربات متعدد جسم تیز به قتل رسیده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور قاضی رودگر، بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در شرایطی که تحقیقات جهت شناسایی هویت جسد ناشناس در دستور کار کارآگاهان قرار داشت و برابر سوابق ثبت شده در سیستم جامع پلیس که هیچگونه شکایتی نیز در خصوص اعلام فقدان با مشخصات جسد کشف شده اعلام نشده بود، در مورخه 25‌/‌01‌/‌1393 از طریق کلانتری 205 شهید مصطفی خمینی به اداره دهم پلیس آگاهی اعلام شد که در بازرسی بدنی فردی که قصد خودکشی در داخل بهشت زهرا داشته و توسط مردم به بیمارستان منتقل شده، کاغذی در قالب وصیت نامه پیدا شده که خود را قاتل یکی از دوستانش معرفی و جسد را در غرب تهران رها کرده است.

با توجه به خبر اعلام شده به اداره دهم پلیس آگاهی، کارآگاهان با حضور در بیمارستان به تحقیقات از این فرد به نام سیروس ( 40 ساله ) پرداختند ؛ با توجه به اعترافات سیروس، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت جسد ناشناس به نام سعید. ح ( 55 ساله )، ساکن خیابان آفریقا شدند که برابر اطلاعات بدست آمده تشکیل خانواده نداده و تنها برادرش نیز در خارج از کشور زندگی می نماید.

اعتراف به جنایت

متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: از حدود 15 سال پیش با سعید دوست بودم و بواسطه اینکه هر دو نفر مجرد بودیم ارتباط بسیار نزدیکی با یکدیگر داشتیم تا اینکه در سال 82 مبلغ 80 میلیون تومان از سعید قرض گرفتم و به علت عدم توانایی در بازپرداخت این مبلغ، او از من شکایت کرد و به مدت دو سال به زندان افتادم.

متهم در ادامه اعترافاتش گفت: پس از گذشت دو سال، سعید به صورت یوم الادا رضایت داد و من از زندان آزاد شدم ؛ همچنان باهم دوست بودیم تا اینکه اخیرا سعید درخواست طلب خود را مطرح کرد.

متهم در خصوص نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: در ساعت 09:30 مورخه 16‌/‌01‌/‌1393 قرار بود تا به همراه سعید، برای دید و بازدید به منزل یکی از دوستان مشترک در کرج برویم ؛ حدودا ساعت 11:30، در اتوبان شهید خرازی در مسیر حرکت به سمت کرج بودیم که دوباره بر سر طلب سعید با یکدیگر بحث کردیم ؛ در حالیکه عصبانی شده بودم، از سعید خواستم تا ماشین را نگهدارد و من در یکی از خیابان های فرعی از ماشین پیاده و حدودا 5 دقیقه ای پیاده روی کردم ؛ در این زمان، سعید برای دلجویی نزد من آمد و دو نفری در نزدیکی یک تپه نشسته و مدتی باهم صحبت کردیم اما پس از دقایقی مجددا با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کردیم ؛ درحالیکه کنترل خود را از دست داده بودم، این بار با سنگ ضربه ای به سر سعید زدم که بر روی زمین افتاد و بلافاصله با چاقویی که همراه داشتم، چندین ضربه به سعید زدم.

متهم در خصوص نحوه رها نمودن جسد مقتول به کارآگاهان گفت: پس از بازگشت به حالت طبیعی، ابتدا تمامی مدارک شناسایی سعید را برداشتم تا قابل شناسایی نباشد ؛ سپس جسد را در داخل پرده ای گذاشتم که سعید قصد تعمیر آنرا داشت ؛ پس از قرار دادن جسد در داخل پرده و بسته بندی آن با طناب، به سرعت سوار ماشین شده و به سمت قزوین حرکت کردم ؛ قصد داشتم تا جسد را در شهرستان قزوین رها کنم که در بین راه به سمت هشتگرد کرج تغییر مسیر دادم اما محل مناسبی برای رها کردن جسد پیدا نکردم و مجددا به سمت تهران بازگشتم ؛ حدودا ساعت 21:00 شده بود که در تاریکی شب و در بلوار شهیدخرازی جسد را از ماشین پیاده و در داخل جوی آب قرار دادم .

متهم درباره اقدام به خودکشی و تنظیم وصیت نامه و معرفی خود به عنوان قاتل نیز به کارآگاهان گفت: پس از رها کردن جسد خودرو سعید را در منطقه ولنجک در یکی از کوچه های فرعی پارک کرده و خودم به شهرستان رفتم ؛ حدودا یک هفته بعد مجددا به تهران آمدم و خودرو سعید را از ولنجک برداشته و به بهشت زهرا رفتم ؛ ابتدا به [ زیارت ] قبر مادرم رفتم و در حالیکه از قبل تصمیم به خودکشی گرفته بودم، در همانجا وصیت نامه ای تنظیم و خود را قاتل بهترین دوست خود معرفی کردم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: