jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۱۹۴۴۵ ۰۵ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۳:۴۳

بی‌توجهی به عوامل ارگونومی، سلامتی دانش‌آموزان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و آنها را در بزرگسالی با ناراحتیهای گوناگون، بویژه دردهای اسکلتی مواجه می‌کند.

زیاد ننشینید؛ اسکلت درد می‌گیرید!

به گزارش جام جم سرا به نقل از خبرگزاری آریا- یک کارشناس بهداشت حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان یزد با تاکید بر انجام حرکات کششی و عدم نشستن های طولانی مدت دانش آموزان در کلاس درس گفت: نشستن طولانی مدت دانش آموزان موجب دردهای اسکلتی می شود.
اسد اله حاجی مختاری با تاکید بر این که وزن کیف کودک به همراه محتویات آن از 10 تا 15 درصد وزن کودک تجاوز نکند، گفت: کیف کودکان بهتر است یک کوله‌پشتی‌ دوبنده  با بندهای عریضی باشد تا فشار زیادی روی شانه‌های کودک وارد نشود.
وی تاکید کرد: دانش آموزان باید در زمان کلاس‌های ورزشی از حرکات کششی مناسب استفاده کنند و در زمان نشستن در کلاس نیز حتمأ اجازه جابه‌جایی یا بلند شدن مقطعی به کودک داده شود زیرا حتی اگر روش نشستن مناسب بر روی صندلی و پشت میز هم رعایت شود در صورتیکه کودک نتواند تغییر وضعیت دهد نشستن طولانی ممکن است منجر به خستگی عضلات و دردهای اسکلتی ‌شود.
این کارشناس بهداشت حرفه ای در ادامه با تاکید بر استفاده از کفش‌های راحت با اندازه و پاشنه مناسب در دانش آموزان افزود: کفش‌های با کفی بسیار نرم و نازک برای دانش آموزان مناسب نیستند از طرف دیگر کفش‌های تنگ و نوک تیز نیز سبب ایجاد درد و ناراحتی و حتی ایجاد میخچه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر