jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۷۱۸۷ ۲۴ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۸:۳۸

جانشین ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: زنان نسبت به مردان سریع‌تر به اعتیاد گرایش پیدا می‌کنند اما در نوع اعتیاد و مصرف مواد مخدر بین زنان و مردان تفاوت‌هایی وجود دارد: ماندگاری اعتیاد در زنان بیش از مردان است.

سرهنگ محمدرضا یزدان پناه گفت‌: زنان نسبت به مردان اعتیاد خود را بیشتر مخفی نگه می‌دارند و در واقع آنان با مخفی کاری رفتارهای پرخطر خود را افزایش می‌دهند.
وی با اشاره به کاهش سن اعتیاد اافزود: میانگین شروع مصرف مواد مخدر در زنان کشورمان ۲۷ سالگی است که شش سال بیش از مردان می‌باشد. به نظر می‌رسد شیوع قابل توجه مصرف داروهای روانگردان و آرامش بخش بدون تجویز پزشک در بین زنان زیاد است که شاید شایع‌ترین مورد اعتیاد نیز همین امر باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر