jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۲۵۴۱ ۰۷ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۰:۱۵

ماندن بیش از حد در معرض آفتاب پس از خوردن لیمو یا آبلیمو می‌تواند موجب بروز حساسیت در افراد شود.

پزشکان با مطالعه بر ترکیب اجزای تشکیل دهند‌هٔ لیمو دریافته‌اند که زیاد ماندن در آفتاب بعد از مصرف لیمو یا آبلیمو حساسیت برانگیز است. 
به گزارش جام جم سرا به نقل از باشگاه خبرنگاران- این میوه که از آن می‌توان به عنوان یک سفید کنندهٔ مناسب برای تمیز کردن دندان‌ها استفاده کرد همچنین قابلیت از بین بردن شوره‌های سر، رفع آکنه‌های پوستی، مرطوب کننده‌گی پوست و همینطور ایجاد نرمی و لطافت پوست را دارد و می‌توان از لیمو برای لایه برداری و از بین بردن سلول‌های مردهٔ سطح پوست لب‌ها استفاده نمود. استفاده از پوست و لایه‌های درونی لیمو و پاک نمودن لب‌ها با آن می‌تواند باعث پاک شدن ولایه برداری پوست از سلول‌های مرده و رفع چین و چروک لب‌ها شود. 
با استفاده از این میوه می‌توان لبخندی زیبا را به روی لب‌ها ‌اورد اما باید توجه نمود که مصرف بیش از حد لیمو و آب لیمو می‌تواند باعث بروز حساسیت در فرد شود به ویژه اگر در مجاورت طولانی مدت با نور خورشد قرار داشته باشد به همین جهت در تعیین میزان مصرف آبلیمو باید حتما با پزشک مشاوره نمود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر