jamejamonline
ورزشی ورزش های پایه کد خبر: ۵۳۶۶۹۱ ۱۳ بهمن ۱۳۹۱  |  ۱۵:۴۶

رقابتهای کشورهای اسلامی برگزار نمی شود؛

همگانی کردن شنا برای بانوان، تنها هدف فدارسیون

شنا برای بانوان همچنان یک ورزش تفریحی محسوب می شود و بعد قهرمانی به خصوص در سطح بین المللی برای آن چندان تعریف نشده است.

جام جم ورزش / شنا برای بانوان همچنان یک ورزش تفریحی محسوب می شود  و بعد قهرمانی به خصوص در سطح بین المللی برای آن چندان  تعریف نشده است. بانوان شناگر در جدی ترین حالت در لیگ و یا رقابتهای قهرمانی کشور شرکت می کنند و به غیراز آن اتفاق و یا مسابقه مهم دیگری را تجربه نمی کنند. در حالی که مدتی پیش از برگزاری رقابتهای شنای زنان کشورهای اسلامی در ایران اخباری منتشر شده بود همه چیز تکذیب شد تا این رشته پایه در ایران برای بانوان  تنها روی بعد همگانی شدن  متمرکز شود . در حالی که دختران و زنان شناگر ایرانی هرگز فرصت حضوردر رقابتهای برون مرزی را پیدا نمی کنند اما فدراسیون شنا از تشکیل تیم ملی شنای بانوان خبر داده است که به نظر می آید این تصمیم صرفا به دلیل حفظ انگیزه ها در جامعه شنای بانوان گرفته شده است.
رقابتهای زنان  کشورهای اسلامی
شهرناز ورنوس نایب رییس فدراسیون شنا در امور بانوان در رابطه با احتمال برگزاری  رقابتهای شنای زنان  کشورهای اسلامی درایران به جام جم گفت: در حال حاضر دیگر چنین برنامه ای وجود ندارد . شنای بانوان از سال 1384 تا امروز در هیچ مسابقه برون مرزی شرکت نکرده است ، البته صحبتهایی در رابطه با برگزاری رقابتهای کشورهای اسلامی  بود اما فعلا همه چیز منتفی شده است. تنها تصمیمی که در این مقطع نسبت به اجرایی کردن آن بسیار مصمم هستیم به تشکیل تیم ملی شنا برمی گردد . به زودی رقابتهای انتخابی تیم ملی شنای بانوان  در تهران برگزار می شود . این تصمیم با نظر کمیته فنی شنا عملی خواهد شد.
رقابت با شناگران دنیا
با وجود اینکه شناگران دختر ایرانی هرگز به رقابتهای برون مرزی اعزام نمی شوند اما برنامه هایی وجود دارد که آنها رقابتی غیر مستقیم را با شناگران خارجی داشته باشند. ورنوس با اشاره به اجرای این طرح در شنای بانوان ایران گفت: حد نصابی معادل 1000 امتیاز برای شناگران دنیا وجود دارد که بر اساس آن شناگران داخلی باید حد نصاب خود را به آن نزدیک کنند. هر چقدر تلاش بیشتری برای نزدیک شدن به این حد نصاب صورت بگیرد شناگران ما بیشتر به استاندردهای جهانی نزدیک می شوند.
فقط بعد همگانی
مهم ترین رقابتهایی که  تیم ملی شنای بانوان ایران می تواند در آن  شرکت کند رقابتهای کشورهای اسلامی است و به غیر از آن نه خبری از رقابتهای آسیایی است و نه حتی غرب آسیا و به همین دلیل طبیعی است که سرمایه گذاری قابل توجهی بر روی شنای بانوان انجام نشود. نایب رییس فدراسیون شنا درامور بانوان در اینباره یادآور شد:  شنای بانوان درایران فقط به بعد همگانی خلاصه می شود و به غیر از آن جنبه مهم دیگری برای آن وجود ندارد. ورنوس در این باره گفت: ما هیچ چیز نداریم بنابراین توقعی هم از ما نمی رود. هیچ مسابقه برون مرزی درکار نیست بنابراین تنها هدف ما همگانی کردن شنا در میان بانوان است و امیدواریم به این هدف برسیم. برگزاری رقابتهای لیگ و قهرمانی کشور از دیگر برنامه ها مهم ماست ، تا امروز رقابتهای مختلفی در داخل کشور برگزار شده است و شاید مهم ترین مسابقه ای که در پیش رو داریم رقابتهای انتخابی تیم ملی است که قرار است در چهار رده سنی برگزار شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: