jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۴۴۰ ۰۵ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۶

مدیرعامل سازمان پایانه ها از کاهش 78 درصدی مسافران نوروزی خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، امیر حسین صدیقی با اعلام این خبر گفت: در پی شیوع ویروس کرونا تعداد مسافران جا به جا شده در ایام پیک سفرهای نوروزی یعنی از 24 اسفند ماه ٩٨ تا ٣ فروردین ماه ٩٩ از پایانه های غرب، جنوب، شرق، بیهقی و پونک تهران در مقایسه با همین ایام در سال ٩٧، کاهش 78 درصدی داشته است.

مدیر عامل سازمان پایانه ها و پارک سوارها همچنین با اعلام کاهش 65.6 درصدی سرویس های خروجی از پایانه های پایتخت از 24 اسفندماه ٩٨ تا ٣ فروردین ماه سال جدید در مقایسه با همین زمان در سال ٩٧ افزود : تعداد سرویس اتوبوس های خروجی در این مدت با کاهش ٦٩ درصدی و تعداد سرویس با سواری های برون شهری و مینی بوس ها با کاهش 59.6 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ٩٧ روبرو بوده است.

وی با اشاره به کاهش محسوس ٨٨ درصدی تعداد مسافران در سه روز ابتدایی سال ٩٩ در مقایسه با یکم تا سوم فروردین ماه سال ٩٨ ضمن تشکر از هموطنان افزود : آمارها در روزهای پایانی اسفندماه نیز بیانگر روند نزولی تعداد مسافرانی است که از مبدا پایانه های تهران به شهرهای مختلف کشور روانه شدند و این مهم نمایانگر آگاهی بسیاری از شهروندان نسبت به توصیه های کارشناسان و همکاری آنها برای در خانه ماندن و سفر نکردن در این ایام است.

‏‎مدیرعامل سازمان پایانه ها با بیان اینکه تعداد مسافر جابه جا شده در اسفند ماه نسبت به سایر ماه های سال ٩٨ نیز کاهش قابل ملاحظه ای داشته است، اظهار کرد : آمارها نشان می دهد بیشترین استقبال مسافران از پایانه ها برای انجام سفرهایشان در ماه های مرداد و شهریور و پس از آن در اسفندماه و آغاز سفرهای نوروزی می باشد که در سال ٩٨ با توجه به شیوع ویروس کووید-١٩ تعداد مسافران در اسفندماه به کمترین تعداد خود در طی سال ٩٨ رسید. ‎

صدیقی ضمن قدردانی از همکاری هموطنان و با تأکید بر اجتناب از انجام سفرهای غیرضروری تصریح کرد : با توجه به شیوع ویروس کرونا کارکنان سازمان پایانه ها با تلاش شبانه روزی و مستمر، پایانه ها را ضدعفونی و گندزدایی می کنند و امیدواریم با همکاری هموطنان و در خانه ماندن و عدم حضور در اماکن عمومی از جمله پایانه ها، انشاءالله شاهد کاهش شیوع این بیماری وقطع زنجیره انتقال این ویروس باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر