jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۶۲۳۰۳ ۰۱ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۵:۱۲

به تازگی یک طرح تحقیقاتی علمی به اجرا درآمده تا مالکان رایانه‌های شخصی بتوانند پردازشگرهای رایانه‌های خود را به ابزاری برای تحقیق در مورد پروتئین‌های تشکیل دهنده کرونا مبدل کنند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، طرح یادشده Folding@home نام دارد و در قالب آن از مردم سراسر جهان خواسته شده تا در صورت تمایل یک برنامه را بارگذاری کرده و بر روی رایانه‌های شخصی خود نصب کنند تا از بخشی از توان پردازشگر رایانه هر فرد برای تحقیقات علمی در مورد کرونا استفاده شود.

البته تلاش برای مقابله با ویروس کرونا و شناسایی پروتئین‌های آن تنها بخشی از این تحقیق علمی است. انتظار می‌رود با مشارکت تعداد زیادی از کاربران در این پژوهش علمی، شبیه سازی سه بعدی دقیق فرایند شکل گیری پروتئین‌های ویروس کرونا ممکن شود. با این کار درک نحوه اتصال اتم‌های هر پروتئین به یکدیگر نیز مشخص می‌شود و اطلاعات ارزشمندی در مورد ماهیت ویروس موذی کرونا که هزاران نفر را به کام مرگ کشانده، جمع آوری می‌شود.

اما آنچه که در جریان این مطالعه قبل از هر چیز مدنظر است، کشف فرایندی است که طی آن پروتئین‌های ویروس کرونا به رفتار مخرب روی می‌آورند و به طور غیرطبیعی با هدف مختل کردن فعالیت‌های بدن به بخش‌های مختلف آن حمله ور می‌شوند.

اطلاعات جمع آوری شده در جریان اجرای این طرح علاوه بر مقابله با ویروس کرونا برای مقابله با بیماری‌هایی مانند آلزایمر، آنفلوآنزا، اچ آی وی و غیره نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در اجرای این طرح در گذشته و حال شرکت‌های فناوری مختلفی مانند ان ویدیا، ای تی آی، سونی، گوگل و اینتل مشارکت داشته‌اند.

اجرای این طرح بزرگ علمی اولین بار در سال ۲۰۰۰ با حمایت دانشگاه استنفورد شروع شد و تا به حال به یافتن روش‌های درمانی مؤثر برای بسیاری از بیماری‌ها کمک کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به نشانی foldingathome.org/start-folding مراجعه کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر