jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۴۶۶۸۰ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸  |  ۰۶:۱۱

یک محقق وپژوهشگر طب سنتی گفت: بامیه گیاهی است که خاصیت ضد سرطانی دارد و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

با مصرف بامیه از سرطان پیشگیری کنید

به گزارش جام جم آنلاین، محسن پویان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: بامیه را می‌شود به صورت پخته میل کرد. این صیفی باعث لطیف شدن پوست می‌شود و برای رفع التهاب‌های مخاطی بدن هم بسیار مفید است.

وی افزود: بامیه سوزش مجاری اداری را از بین می‌برد؛ همچنین بامیه پخته را می‌توان به عنوان مرحم نیز استفاده کرد و بر روی ماهیچه‌هایی که آسیب دیده اند و یا سفت شده اند به صورت ضماد استفاده کرد؛ این کار باعث نرم شدن ماهیچه‌ها نیز می‌شود.

پویان ادامه داد: بامیه دارای ویتامین‌ A,B,C که از ویتامین‌های ضروری بدن نیز است.

وی گفت: بامیه برای درمان زخم‌هایی که در گلو و دهان بوجود آمده بسیار مفید عمل می‌کند.

پویان افزود: بامیه گیاهی است که خاصیت ضد سرطانی دارد و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند؛ همچنین برای درمان زخم معده و روده نیز مفید است.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: افراد می‌توانند از بامیه دمنوشی تهیه کنند که خاصیت آرام بخش دارد. افراد می توانند بامیه را خرد کرده و به مدت پانزده دقیقه همرا با آب، دم کنند.

وی تصریح کرد: افرادی که بیماری روماتیسم و آرتروز دارند می‌توانند با مصرف این گیاه به بهبود بیماری خود کمک کنند.

این پژوهشگر طب سنتی ادامه داد: فیبر محلول در آب که در بامیه وجود دارد، باعث می‌شود مصرف آن برای افرادی که بیماری قند خون دارند مفید باشد، زیرا این گیاه مانع جذب قند در روده می‌شود.

پویان افزود: این گیاه باعث کاهش کلسترول خون می‌شود چراکه این گیاه خون ساز است و به افراد کم خون، کمک بسزایی می‌کند.

وی تصریح کرد: افرادی که به یبوست دچار می‌شوند؛ می توانند با مصرف بامیه به درمان خود کمک کنند. همچنین این گیاه باعث تعدیل صفرا و سودا شده و برای تقویت غده پروستات نیز مفید است.

این پژوهشگر طب سنتی تاکید کرد: افرادی که برای کاهش قند خون و درمان یبوست می‌خواهند این گیاه را مصرف می‌کنند، می‌توانند بامیه را از وسط دو شکاف بدهند و در لیوان آب از شب تا صبح قرار دهند؛ سپس آب آن که حاوی مقادیر زیادی فیبر است را میل کنند. همچنین در موارد دیگر نیز افراد می‌توانند از بامیه خورشی تهیه کرده و آن را میل کنند.

پویان در پایان توصیه کرد: افرادی که سرد مزاج هستند باید بامیه را با ادویه‌های گرم مصرف کنند تا اثر آن از بین نرود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر