jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۴۵۳۴۴ ۰۱ بهمن ۱۳۹۸  |  ۰۱:۰۳

کمپانی سونی در طی یک اقدام بی‌سابقه در رویداد CES، طرح مفهومی خودرو تولید شده توسط خود را به نمایش گذاشت.

سونی خودروی هوشمند ساخت (+تصاویر)

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان،شرکت سونی اخیرا کاری را انجام داد که می‌توان گفت بزرگ‌ترین اتفاق نمایشگاه CES امسال بود.

این کمپانی اولینطرح مفهومی خودرو خود را به جهان معرفی کرد. این خودرو با نام Vision-S معرفی شد و قرار است امکانات زیادی را به جهان معرفی کند.

این امکانات شامل قدرت‌های تکنولوژی متفاوت، گزینه‌های سرگرمی و سنسور دوربین می‌شوند. در واقع این خودرو شامل سی و سه سنسور متفاوت در داخل و خارج بدنه خود است.

طبق گفته کمپانی سونی، علت وجود این سنسور‌ها اعمال دقت بر روی قابلیت راننده خودکار بوده است.

همچنین محصول جدید سونی از وجود چند صفحه نمایش گسترده، صدای سه بعدی و قطعات جدید و نامشخصی از سوی کارخانه برخوردار است.

این خودرو از یک پلتفرم الکترونیکی جدید بر روی خودرو نیز بهره می‌برد که توسط شرکت سازنده قطعات پشتیبانی خودرو، Magna، ساخته شده است.

سونی همچنین اعلام کرده که شرکت مذکور قرار است قطعات اصلی خودرو‌های دیگر، مانند شاسی‌بلندها، را نیز تولید کند. نمای بیرونی این خودرو حس یکی از خودرو‌های پورشه را القا می‌کند، چرا که از طراحی مشابهی در چراغ‌ها و درز‌های تهویه‌هوا با خودرو‌های شرکت پورشه برخوردار است.

خودرو Vision-S از یک صفحه نمایش کشیده بر روی داشبورد بهره می‌برد. در عقب خودرو نیز دو صفحه نمایش بر پشت صندلی راننده و شاگرد نصب شده است. مدیر عامل شرکت سونی، کنچیریو یوشیدا، درباره ساخت خودرو گفت: این خودرو نمایانگر سهم ما از آینده صنعت خودروسازی است.

این شرکت محصول خود را در لحظات پایانی نمایشگاه معرفی کرد، درست پس از آن که لوگو رسمی پلی استیشن نسل پنجم به نمایش گذاشت. مسئولین سونی تنها چند دقیقه راجع به محصول جدید خود صحبت کردند و این باعث شد که میلیون‌ها سوال برای طرفداران و خبرنگاران بی‌پاسخ باقی بماند. هنوز مشخص نیست که آیا این خودرو قرار است به تولید برسد و یا تنها یک طرح مفهومی برای اعلام حضور سونی در صنعت خودروسازی بوده است. برخی افراد معتقدند که شرکت سونی در زمان معرفی و رونمائی از عنوان پلی استیشن نسل پنجم، اطلاعات جدیدی از این خودرو نیز پخش می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: