jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۱۲۴۱۷۸۲ ۲۲ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۱:۱۶

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: عصر امروز در مرکز، شرق و جنوب شرق کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد

بارش باران در برخی نقاط کشور

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا بیان کرد: امروز جمعه (۲۲ آذرماه) در شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران و برف و در جنوب غرب و جنوب کشور بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان‌ این‌که در بعدازظهر امروز در مرکز، شرق و جنوب شرق کشور نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد، تصریح کرد: روزهای شنبه (۲۳ آذرماه)‌ و یکشنبه (۲۴ آذرماه) در اکثر مناطق کشور جوی آرام و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ های جوی پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی بعدازظهر دوشنبه (۲۵ آذرماه) با ورود سامانه بارشی جدید ابتدا در مناطقی از جنوب و جنوب غرب بارش باران، گاهی به شکل رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. با گسترش فعالیت این سامانه به تدریج در دامنه‌های زاگرس، غرب، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز نیز بارش باران و در مناطق سردسیر و کوهستانی آنها بارش برف رخ می‌دهد.

ضیائیان ادامه داد: همچنین از اواخر وقت روز دوشنبه با شمالی‌شدن جریان‌ها در غرب دریای خزر ابرناکی و بارش باران در گیلان، غرب مازندران و اردبیل رخ خواهد داد.

وی با بیان این‌که سه‌شنبه (۲۶ آذرماه) این سامانه در اغلب مناطق کشور فعال خواهد بود، گفت: شدت فعالیت این سامانه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در جنوب، جنوب غرب و زاگرس مرکزی پیش‌بینی می‌شود. روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خلیج فارس و سه‌شنبه غرب دریای خزر مواج است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده بیان کرد: آسمان تهران فردا شنبه (۲۳ آذرماه) صاف تا کمی ابری به تدریج غبار محلی با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۱۰ درجه و طی روز یکشنبه (۲۴ آذرماه) کمی ابری تا قسمتی ابری در بعضی ساعات غبار محلی با حداقل دمای سه درجه و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: