jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۱۲۲۳۵۸۰ ۲۶ مرداد ۱۳۹۸  |  ۲۲:۳۴

آمازون از این پس بخش زیادی از کالای فروخته نشده موجود در انبارهای خود را به نیازمندان اهدا می‌کند.

اقدام تحسین برانگیز آمازون برای کمک به نیازمندان +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، آمازون به تازگی تصمیم گرفته تا برنامه‌ای خیریه اجرا کند. بر اساس برنامه جدید آمازون، این شرکت از این پس، بخش عمده‌ای از کالاهای انباشته شده و فروخته نشده موجود در انبارهای خود را به نیازمندان و افراد بی‌خانمان در ایالات متحده آمریکا و انگلیس اهدا می‌کند.

به‌طور طبیعی بخشی از کالاهای فروشگاه اینترنتی آمازون به‌فروش نمی‌رود، به همین جهت این شرکت هر ساله میلیون‌ها دلار برای خالی کردن انبارهای پر شده از کالاهای فروخته نشده خود، هزینه می‌کند. به عنوان مثال تنها در سال ۲۰۱۸ میلادی آمازون مبلغی برابر ۳ میلیون دلار برای نابودی کالاهای انباشته شده در انبار این شرکت در کشور فرانسه هزینه کرد.

برنامه ویژه آمازون برای کمک به نیازمندان و صرفه جویی مالی

برنامه اهدا این اجناس می‌تواند علاوه بر میلیون‌ها دلار صرفه جویی مالی برای آمازون نقش پررنگی در کمک به نیازمندان و افزایش محبوبیت این شرکت داشته باشد. آمازون برای کسب درآمد از این کالاها راه‌های دیگری را نیز در نظر گرفته است. به‌طور مثال قرار است کالاهایی که نسبت به دیگر اجناس فروخته نشده، طرفداران بیشتری دارند با قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت اولیه خود به فروش برسند.

یکی از مدیران آمازون اعلام کرد:"مشتریان می‌توانند در طرح جدید این شرکت کلاهای موجود را حتی تا سه برابر ارزان‌تر از قیمت اصلی آن‌ها خریداری کنند. ما با این کار علاوه بر درآمدزایی برای آمازون و صرفه جویی مالی، کمک بسیار بزرگی به افراد کم درآمد و بازارهای اجناس دسته دوم و سوم می‌کنیم."

کارشناسان معتقدند شرکت آمازون با اجرایی کردن برنامه‌های خیریه و صرفه جویی مالی خود می‌تواند الگویی بسیار مناسب برای دیگر برند‌های بزرگ فناوری و فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سراسر جهان باشد. آمازون فعلا برنامه خیریه خود را تنها در انگلیس و آمریکا اجرا می‌کند ولی بدون شک با مشاهده نتیجه رضایت بخش آن، مدیران این شرکت به زودی چنین طرح‌هایی را در دیگر کشورها نیز پیاده‌سازی می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر