jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۱۶۵۰۵ ۱۸ تير ۱۳۹۸  |  ۱۴:۱۰

پلیس آگاهی استان البرز با انتشار تصویر متهم به کلاهبرداری به شیوه ارائه پیامک جعلی، از شهروندان خواست: چنانچه با این شیوه و یا از سوی این فرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند جهت شناسایی متهم و طرح شکایت به پایگاه یکم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

کلاهبردار حرفه‌ ای را شناسایی کنید +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، سرهنگ محمد نادربیگی با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع تعداد زیادی پرونده شکایت مالکان فروشگاه‌ها و مغازه‌های خواروبارفروشی در شهر‌های کرج و فردیس به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان مبنی بر کلاهبرداری از آن‌ها با شیوه ارائه پیامک جعلی واریز وجه به حساب فروشندگان در قبال خرید کالا، موضوع تحت بررسی قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس اظهارات مالباختگان، متهم به همراه یک خانم به مغازه و فروشگاه‌ها مراجعه و پس از خرید کالا به فروشنده اعلام می‌کرد که مبلغ را از طریق موبایل بانک پرداخت می‌کند که پس از دریافت شماره کارت بانکی شخص فروشنده و وارد کردن آن در اپلیکیشن مربوطه و نمایش مشخصات صاحب کارت اقدام به گرفتن عکس از صفحه نموده و ادامه عملیات انتقال وجه را متوقف و بانشان دادن تصویر تراکنش به فروشنده وانمود می‌کرد که پول را به حساب وی واریز کرده در حالی که انتقال وجهی انجام نشده بود.

این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان پایگاه یکم با انجام تحقیقات گسترده، در نهایت متهم را که قصد خرید از یکی از فروشگاه‌های سطح شهر کرج را داشت شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

سرهنگ نادربیگی افزود: متهم در بازجویی‌های کارآگاهان به ۱۰ فقره کلاهبرداری از شهروندان به این شیوه در سطح شهر‌های کرج و فردیس اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در پایان گفت: به منظور شناسایی سایر شکات، بازپرس شعبه ۱۹ دادسرای ناحیه ۳ کرج دستور چاپ تصویر بدون پوشش متهم را در رسانه‌های جمعی صادر کرده است، بنابراین از شهروندانی که به این شیوه و یا توسط این فرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند درخواست می‌شود تا جهت پیگیری شکایت خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز واقع در کرج - ۴۵ متری کاج - بلوار ولیعصر (عج) - جنب کلانتری ۳۰ اسلام آباد مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: