jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۱۲۱۳۷۷۷ ۰۴ تير ۱۳۹۸  |  ۱۹:۵۳

بیل گیتس از بزرگترین پشیمانی خود به عنوان رهبر مایکروسافت سخن گفته است و از تلاش این شرکت برای ساخت یک سیستم عامل برجسته برای تلفن‌های همراه به عنوان مسبب این پشیمانی یاد کرد.

بزرگترین اشتباه بیل گیتس از زبان خودش

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، بیل گیتس بنیان‌گذار شرکت بزرگ مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد جهان اذعان کرد که بزرگترین اشتباه دوران حرفه‌ای خود را در شاخه تلفن‌های همراه مایکروسافت مرتکب شده که منجر به سرنوشت تباه مایکروسافت در بازار موبایل شده است.

بیل گیتس از بزرگترین پشیمانی خود به عنوان رهبر مایکروسافت سخن گفته است و از تلاش این شرکت برای ساخت یک سیستم عامل برجسته برای تلفن‌های همراه به عنوان مسبب این پشیمانی یاد کرد.

گیتس در یک مصاحبه گفت: بزرگترین اشتباه مدیریتی که من در آن دخیل بودم موجب شد مایکروسافت به چیزی که اندروید هست، نرسد.

هنگامی که اولین گوشی با سیستم عامل اندروید در سال ۲۰۰۸ به بازار آمد، پلتفرم موبایلی گوگل به عنوان یک جایگزین خوب برای آیفون که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد، مطرح شد. مایکروسافت نیز برای توسعه سیستم عامل مخصوص خود تلاش کرد، اما نهایتاً نتوانست خود را با این رقابت سازگار کند.

همانطور که مایکروسافت در آن زمان بازیگر اصلی در نرم افزار دسکتاپ بود، به دنبال یافتن نقش خود در بازار موبایل بود. مایکروسافت یک پلت‌فرم تلفن همراه به نام «ویندوز موبایل» داشت، اما این سیستم عامل بر روی صفحه کلید و ورودی قلم تمرکز داشت.

زمانی که ویندوز فون ۷ با قابلیت لمسی روان در سال ۲۰۱۰ معرفی شد، دیگر برای مایکروسافت دیر شده بود و نتوانست چشم‌ها را با توجه به حضور اندروید و iOS به خود خیره کند.

این شرکت در طول سالیان متمادی با کمترین سهم بازار مواجه بود، تا زمانی که مایکروسافت از سال ۲۰۱۷ پشتیبانی خود از سیستم عامل را لغو کرد و اواخر امسال نیز دست از پشتیبانی «ویندوز موبایل ۱۰» خواهد کشید.

گیتس گفت: اندروید پلت‌فرم استاندارد تلفن‌های همراه غیر اپل است و واقعاً یک برنده تمام عیار است.

البته این اشتباه شخص گیتس نبوده است، زیرا او سال ۲۰۰۰ از سمت خود به عنوان مدیرعامل مایکروسافت کنار کشید و بیش از یک دهه به عنوان عضو پاره وقت هیئت مدیره و معمار اصلی نرم‌افزاری به کار خود در مایکروسافت ادامه داد. سرانجام هم این کار را برای انجام کار‌های بشردوستانه و خیرخواهانه به کلی کنار گذاشت.

«استیو بالمر» مدیرعامل وقت شرکت مایکروسافت، به شدت به آیفون برای گران بودنش می‌خندید. در حالی که بسیاری از نقص‌های تلفن‌های همراه مایکروسافت و اشتباهات این شرکت در زمینه موبایل از جمله مشارکت با نوکیا را تقصیر او می‌دانند.

با این حال واضح است که بیل گیتس از شکست مایکروسافت برای تسخیر بازار تلفن همراه متاسف است.

وی گفت: جا فقط برای یک سیستم عامل غیر اپل وجود دارد و اشاره کرد که این سیستم عامل جایگزین ۴۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
هخامنش سعیدی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
همین ویندوز فون بود ك نوكیا رو هم نابود كرد.
سال 2011 بود و پیش بیبنی كرده بودند ك تا سال 2015 ویندوز فون برترین می شود!
۰
۰
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر