jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۲۱۲۹۹۶ ۰۱ تير ۱۳۹۸  |  ۰۹:۳۸

روز گذشته تیم ملی والیبال ایران در آغاز هفته چهارم لیگ ملت های والیبال موفق شد در سالن حسین رضازاده شهر اردبیل با نتیجه سه بر یک تیم ملی والیبال پرتغال را شکست دهد تا کماکان صدرنشین جدول رده بندی لیگ ملت های والیبال باشد. روز گذشته اما اتفاق مهمی هم برای ملی پوشان والیبال ایران افتاد و آن هم چیزی نبود جز باخت مقابل این تیم اروپایی در ست نخست.

پوست‎کَنیِ پرتغال، توام با یک شوک جدی / بلیت شیکاگو رزرو شد؟

به گزارش جام‌جم آنلاین ، تیم ملی والیبال ایران روز گذشته از ساعت 18:30 مقابلف تیم ملی والیبال پرتغال به میدان رفت و موفق شد با نتیجه سه بر یک مقابل این حریف اروپایی به برتری دست پیدا کند. پرتغال حریف قدری برای ملی پوشان والیبال ایران محسوب نمی شد و اصولا این کشور در میان تیم های صاحب قدرت در جهان والیبال حرفی برای گفتن ندارد. در واقع تیم ملی والیبال پرتغال هنوز به سطح تیم های درجه یک دنیای والیبال نرسیده است اما برنامه های مفصلی که در دست فدراسیون والیبال این کشور است، تیم ملی این کشور در رده‏های سنی مختلف را در آینده به سمت تیم های برتر جهان هل خواهد داد. آنها سرمایه گذاری های لازم را انجام داده اند و قطعا در آینده حرف های بیشتری برای گفتن در والیبال خواهند داشت، البته در آینده.

این تیم روز گذشته از ساعت 18:30 در سالن حسین رضازاده شهرستان اردبیل مقابل تیم ملی والیبال ایران قرار گرفت، مسابقه ای که در چارچوب هفته چهارم لیگ ملت ها برگزار شد. پرتغالی ها در ست نخست این دیدار شگفتی بزرگی را رقم زدند. در حالی که آنها حریفی راحت برای تیم ملی ایران محسوب می شدند موفق شدند ست نخست را با نتیجه 25 بر 23 با پیروزی پشت سر گذاشتند تا شوک عجیبی به ایران وارد شود.

ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی ایران که محمد موسوی را به‌دلیل مصدومیت در آغاز این هفته در اختیار ندارد برای شروع بازی از سعید معروف، پوریا یلی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، علی شفیعی، علی‌اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) استفاده کرد. پرتغالی ها بر خلاف انتظار و با وجود حضور پرشور تماشاگران حاضر در سالن حملات پی در پی انجام دادند. این حملات آنقدر زیاد بود که حتی برتری ایران در دفاع روی تور هم به کار نیامد. به هر حال ایران در کمال شگفتی ست نخست این مسابقه را با نتیجه 25 بر 23 واگذار کرد.

نکته بسیار جالب اینجاست که تیم ملی والیبال ایران در ست دوم هم به بازی پراشتباه خود ادامه داد و پرتغال هم در ادامه بازی خوب خودش را دوباره نشان داد. سعید معروف در برخی از صحنه ها نسبت به عملکرد ضعیف هم تیمی هایش اعتراض کرد. باز هم پرتغال جلو افتاد به طوری که امتیاز 8 بر 4 در وقت استراحت فنی به سود پرتغال بود. اما با ورود امیر غفور به جای پوریا یلی ورق به سود ایران برگشت. غفور که بی شک برترین بازیکن ایران در این دوره از رقابت ها و اصلا یکی از سه بازیکن برتر این دوره از لیگ والیبال ملت هاست با آمدنش به میدان جان تازه ای به تیم ایران بخشید. نتیجه ست دوم را 27 بر 25 به‌سود ایران رقم خورد.

ایران در ست سوم هم در ابتدا بد ظاهر شد و حتی در لحظات آغازی این ست، پرتغال چهار امتیاز جلو افتاده بود.

اعتراض‌‌های کاپیتان تیم ملی پرتغال به داور برای او یک کارت زرد و سپس یک کارت قرمز و یک امتیاز برای تیم ایران به‌دنبال داشت. به هر حال تیم ایران در ادامه به تیمی تبدیل شد که همه انتظار آن را داشتند. سرویس‌های خوب و هوشیاری دفاع روی تور باعث شد تا نتیجه 20 بر 15 به‌سود ایران ثبت شود. دفاع روی تور برگ برنده ایران در ست سوم بود. این ست با نتیجه 25 بر 17 به‌سود ایران تمام شد.

بازی در ست چهارم، پایاپای شروع شد اما با برتری فنی و روحی بازیکنان ایران ادامه پیدا کرد. در این ست به اشتباهات بازیکنان پرتغال اضافه شد، در مقابل تیم ایران برای یک‌سره کردن بازی وارد زمین شده بود.

ایران در ست چهارم با نتیجه 25 بر 18 و در مجموع 3 بر یک برنده بازی مقابل تیم سختکوش پرتغال شد و همچنان با 9 برد و یک شکست در صدر جدول قرار دارد.

تیم ایران با پیروزی مقابل پیروزی یک گام دیگر به فینال شیکاگو نزدیک شد.

ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران بعد از پیروزی 3 بر یک برابر پرتغال گفت: بازی بسیار سختی داشتیم و برد مهم و ارزشمندی را کسب کردیم. به تیم خوب پرتغال تبریک می‌گویم. آنها در ست اول و دوم بسیار خوب بودند و برخی مقاطع روند تیمی آنها به‌شکلی بود که برخی فکر کردند می‌توانند برنده باشند. ما باید خوشحال باشیم که این پیروزی سخت را کسب کردیم و به این برد نیاز داشتیم و البته در برخی امتیازات اعتماد به نفس ما پایین آمد. به همه حریفان احترام می‌گزاریم و یاد گرفتیم اگر صددرصد آماده نباشیم نمی‌توانیم برنده باشیم. پرتغال امروز واقعاً تیم خوبی بود.

سرمربی تیم ملی والیبال در واکنش به عملکرد خوب مجرد در دفاع روی تور در غیبت موسوی و موفقیت ایران در ست‌های پایانی به‌خلاف دیدارهای ارومیه در حضور بازیکنان جوان، بیان کرد: مجرد بازیکن خوبی است. ما نیاز داشتیم از بازیکنان باتجربه استفاده کنیم تا برنده از زمین خارج شویم. از بازیکنانی هم که نیازمند کسب تجربه برای آینده بودند استفاده شد. بازیکنان باتجربه برای کسب پیروزی در انتهای مسابقه و کسب موفقیت در مسابقه لازم هستند.

امیر غفور، پرامتیازترین بازیکن میدان

مثل همه بازی های قبلی تیم ملی والیبال ایران لیگ والیبال ملت ها باز هم این امیر غفور بود که پرامتیازترین بازیکن میدان لقب گرفت.

در این بازی امیر غفوربا کسب 15 پوئن، امتیازآورترین بازیکن ایران و بازی بود و اوسوالدو فریرا نیز 14 امتیاز برای پرتغال کسب کرد.

تیم ملی ایران در بازی بعدی خود از ساعت 18:30 امروز (شنبه) به مصاف استرالیا می‌رود.

ایران همچنان در صدر

با این پیروزی شاگردان کولاکوویچ به صدرنشینی خود تداوم بخشید و با 27 امتیاز بالاتر از برزیل 22 امتیازی و فرانسه 22 امتیازی در مکان اول قرار دارند.

برنامه بازی های ایران در هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال به شرح زیر است:

شنبه اول تیر ۱۳۹۸

ایران - استرالیا، ساعت ۱۸:۳۰

یکشنبه دوم تیر ۱۳۹۸

ایران - فرانسه، ساعت ۱۸:۳۰

نتایج سایر دیدارهای روز گذشته:

فرانسه 3 – استرالیا 0

لهستان 3 – آرژانتین 2

ایتالیا 3- صربستان 0

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: