jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۰۷۸۹۶ ۰۳ خرداد ۱۳۹۸  |  ۱۱:۰۹

مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به وضع کیفی هوای تهران گفت: طی امروز و فردا با افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها روبرو هستیم، اما در برخی ساعات بعدازظهر فردا، با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید همراه خواهد بود که سبب بهبود وضعیت کیفیت هوای پایتخت می‌شود.

افزایش دمای هوای تهران روز شنبه

به گزارش جام جم آنلاین، حسین شهبازی در گفتگو با ایسنا در این باره افزود: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه روز جاری (جمعه، سوم خرداد) است که سبب افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها خواهد شد.

وی افزود: بتدریج همراه با تغییر شرایط جوی تا بعدازظهر، بر سرعت وزش باد افزوده خواهد شد؛ به گونه‌ای که برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید با بزرگی بالاتر از پنج متر برثانیه از سمت نواحی غربی - جنوب غربی انتظار می‌رود که احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در روز جاری از لحاظ آلاینده ازن در آستانه شرایط نامطلوب بویژه برای گروه‌های حساس قرار خواهد داشت، گفت: طی برخی ساعات روز بر غلظت آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن به طور موقت افزوده خواهد شد.

شهبازی ادامه داد: از این رو، انتظار می‌رود تا صبحگاه روز شنبه (چهارم خرداد)، افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها مشاهده شود. البته همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، برخی ساعات بعدازظهر با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید همراه خواهد بود که سبب بهبود وضعیت کیفیت هوای پایتخت می‌شود. همچنین دما تا روز آینده افزایش جزئی خواهد یافت.

وی با بیان اینکه کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص ۹۰، سالم گزارش شد، گفت:‌ هم اکنون نیز هوای تهران با شاخص ۹۶ در شرایط سالم بسر می‌برد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس جامعه - یادداشت بیشتر
سرویس جامعه - گفتگو بیشتر
سرویس جامعه - پیشنهاد سردبیر بیشتر