jamejamonline
استان ها لرستان کد خبر: ۱۱۸۷۸۶۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۷  |  ۱۲:۰۳

معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری لرستان با بیان این که دستگاه‌های امدادی در استان در حالت آماده‌باش درآمدند، گفت: طی روزهای آتی بارش ۴۰ تا ۱۰۰ میلی‌متری باران در استان را شاهد خواهیم بود.

آماده‌باش دستگاه‌ های امدادی لرستان

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، احمد مرادپور در نشست شورای مدیریت بحران استان لرستان در سالن جلسات استانداری بیان کرد: میزان خسارت وارده به ابنیه‌های استان برای ارسال به ستاد بحران کشور باید سریع‌تر برآورد شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان اظهار کرد: متأسفانه برخی از مدیران فکر می‌کنند، اعتبارات مازاد داریم و می‌توانند نقدی آن را دریافت کنند اما اصلاً بدین شکل نیست. اگر ابنیه‌ای آسیب‌دیده، باید میزان خسارت آن برآورد شود تا به ستاد بحران ارسال شود.

وی ادامه داد: لرستان جزو استان‌های آسیب‌دیده از خشک‌سالی قرار نگرفته بود که با پیگیری جمعی با مدیریت استاندار در نهایت به لیست استان‌های آسیب‌دیده از خشک‌سالی اضافه شد.

مرادپور افزود: با پیگیری مداوم می‌شود به نتیجه رسید و برای سال‌های آینده اطلاعات استان در این خصوص به نحوی کامل شود که در آن مسائل و مشکلات در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به هشدار هواشناسی در خصوص میزان بارندگی در روزهای آتی در استان، بیان کرد: دستگاه‌های امدادی باید در آماده‌باش کامل باشند، در سیلاب افرادی که در بستر رودخانه‌ها هستند، آسیب می‌بینند.

این مسئول اضافه کرد: باید با هشدار به مردم میزان خسارات سیلاب را کاهش دهیم.

مرادپور گفت: هر خانه که در سیلاب اخیر آسیب‌دیده، در مسیر سیلاب بود و باید پرسید که چرا اجازه داده‌اند در این مناطق خانه بسازند.

وی بیان کرد: نمی‌توانیم طبیعت را به خاطر یک لقمه نان نابود کنیم. دهیاران باید در این خصوص نظارت کافی کنند.

این معاون استاندار عنوان کرد: برخی از ایستگاه‌های پمپاژ در حریم رودخانه قرار دارند.

وی افزود: در صورت بروز حادثه در اثر سیلاب می‌توانیم از استان‌های هم‌جوار کمک بگیریم اما در هر صورت باید در آمادگی کامل باشیم.

مرادپور اضافه کرد: حادثه رانش زمین در الیگودرز نباید تکرار شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: