jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۸۶۸۱۷ ۰۳ بهمن ۱۳۹۷  |  ۱۱:۰۹

جان کری در حاشیه نشست داووس در پاسخ به اینکه آیا هیچ پیامی برای دونالد ترامپ دارد یا خیر، فقط به گفتن یک کلمه اکتفا کرد: «استعفا بده!»

کری خطاب به ترامپ: استعفا بده!

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، جان کری وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در پاسخ به این سئوال که آیا هیچ پیامی برای دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور دارد یا خیر تنها به گفتن یک کلمه اکتفا کرد: «استعفا بده!»

این سناتور سابق دمکرات از ایالت ماساچوست این اظهارات را در حین ایراد سخنرانی در نشستی به میزبانی سی.ان.بی.سی در حاشیه برگزاری نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس بیان کرد.

کری که در تلاش برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2004 ناکام ماند، ابتدا در پاسخ به این سوال مردد بود و گفت «این اتفاقات اصلا به نظر ترامپ جدی نیستند» و سپس از رئیس جمهور آمریکا خواست کناره گیری کند.

سخنگوی کاخ سفید به درخواست سی.ان.بی.سی برای اظهارنظر در این باره پاسخ نداد.

قرار بود ترامپ به همراه هیئتی از مقامات دولت آمریکا راهی داووس شود اما به علت تعطیلی موقت دولت آمریکا این سفر لغو شد.

تعطیلی دولت آمریکا در حالی وارد دومین ماه خود می شود که هشتصد هزار کارمند دولت فدرال آمریکا این ماه برای دومین بار است که حقوق دریافت نمی کنند.

از سوی دیگر، ترامپ با حمله به رسانه ها در روز سه شنبه عملا نارضایتی شدید خود را از بن بست ایجاد شده میان کاخ سفید و کنگره نمایان کرد.

وی با انتشار پیامی در توئیتر نوشت «بار قبل که به داووس رفتم، رسانه های جعلی نوشتند من نباید به آنجا می رفتم. اما حالا که به علت تعطیلی دولت به آنجا نمی روم، می نویسند باید در آنجا حاضر باشم.»

التبه نشست داووس تنها برنامه ای نیست که تحت تاثیر تعطیلی دولت قرار گرفته است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ خواست سخنرانی سالانه خود را که قرار است بیست و نهم ژانویه برگزار شود تا زمان به پایان رسیدن تعطیلی دولت به تعویق بیندازد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس بین الملل - پیشنهاد سردبیر بیشتر