jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۱۸۶۷۹۹ ۰۳ بهمن ۱۳۹۷  |  ۱۰:۳۵

یافته های جدید نشان می دهد، آلودگی هوا علاوه بر تاثیر منفی بر روی سلامتی افراد موجب کاهش احساس شادی و ایجاد احساس ناخوشی در مردم می شود.

ارتباط مستقیم آلودگی هوا و افزایش احساس ناراحتی در مردم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، یافته های جدید کشور چین نشان می دهد، آلودگی هوا علاوه بر سلامتی بر روی احساس شادی افراد نیز تاثیر منفی دارد.

تحقیقات دانشگاه پکن، ارتباط مستقیمی را میان ذرات موجود در هوا و احساس شادی میان مردم یافته است.

بر اساس این تحقیقات، آلودگی و ذرات موجود در هوا بر روی سلامتی، بهره وری، قدرت یادگیری و احساس خوشحالی افراد تاثیر منفی دارد.

یافته ها نشان می دهد، میان افزایش سطح آلودگی هوا و احساس شادی رابطه مستقیم برقرار بوده و بالا رفتن سطح این آلودگی موجب کاهش سلامتی میان مردم می شود.

یک کارشناس مطالعات شهری در این باره می گوید: آلودگی هوا بر روی زندگی اجتماعی و رفتار مردم تاثیر منفی دارد.

وی ادامه می دهد: آلودگی هوا احساسات مردم را تحت تاثیر قرار داده و با ایجاد احساس ناخوشی موجب بروز تصمیمات غیر معقولانه در مردم می شود.

این نتایج با بررسی ۱۴۴ شهر چین و ۱۲۰ میلیون شهروند این کشور به دست آمده است.

به علاوه بر اساس این نتایج، آلودگی هوا بر روی خلق و خوی زنان بیشتر از مردان تاثیر منفی داشته و باعث ایجاد احساس ناراحتی در آنها می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر