jamejamonline
استان ها خراسان شمالی کد خبر: ۱۱۸۴۲۴۸ ۲۴ دی ۱۳۹۷  |  ۱۸:۴۰

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: وزش تندباد، بخشی از سقف مدرسه ابتدایی روستای چخماقلو در شهرستان مانه و سملقان را از جا کند.

مدرسه ای که به باد بند بود!

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، امین فلاح مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: وزش تندباد، بخشی از سقف مدرسه ابتدایی روستای چخماقلو در شهرستان مانه و سملقان را از جا کند.

فلاح افزود: سقف این مدرسه با ورق‌های گالوانیزه پوشیده شده بود که امروز قسمتی از آن با وزش تندباد از جا کنده شد.

وی با بیان اینکه حادثه به دانش آموزان و معلمان آسیبی نرسانده، افزود: پس از دریافت گزارش ماجرا، بلافاصله گروهی برای تعمیر سقف مدرسه به این روستا اعزام شد.

فلاح با بیان اینکه مدرسه چخماقلو ۶ سال پیش به بهره برداری رسیده، گفت: روستای چخماقلو در بلندترین نقطه شهرستان مانه و سملقان و در منطقه‌ای به شدت بادخیز واقع شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی افزود: تلاش داریم تا تعمیر سقف امروز انجام شده و نسبت به استحکام بخشی و جلوگیری از حوادث مشابه اقدام شود.

عضو شورای اسلامی روستای چخماقلو نیز گفت: در صورتی که کار تعمیر سقف مدرسه امروز انجام نشود، با توجه به تداوم وزش باد، خسارات بیشتر می‌شود.

یادگار غلامی با بیان اینکه به معلمان توصیه شده تا زمان ترمیم سقف آسیب دیده، مدرسه را تعطیل کنند، افزود: تندباد همچنین دیشب منجر به افتادن تیر برق و شکستن برخی درختان شده است.

روستای چخماقلو در ۲۰ کیلومتری شهر آشخانه مرکز شهرستان مانه و سملقان و ۶۵ کیلومتری بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی واقع است.

بیش از ۱۰۰ دانش آموز در مدرسه ۶ کلاسه روستای چخماقلو درس می‌خوانند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: