jamejamonline
استان ها کرمانشاه کد خبر: ۱۱۸۱۶۶۲ ۰۹ دی ۱۳۹۷  |  ۱۰:۳۳

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

مرز خسروی امنیت لازم برای بازگشایی را دارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که مرز خسروی - بغداد امن است، گفت: زمان بازگشایی مرز خسروی فرا رسیده و امیدواریم به زودی شاهد بازگشایی آن باشیم.

مرز خسروی امنیت لازم برای بازگشایی را دارد

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان ، حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هیاتی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سفری به عراق برای بازدید از مناطق مرزی داشت. ما این سفر را انجام دادیم تا اثبات کنیم مناطق امن است و دیگر زمان بازگشایی مرز خسروی - بغداد فرا رسیده است.

وی در این باره توضیح داد: این منطقه مرزی از استحکامات لازم برخوردار است و از داعش پاک شده است. از سوی دیگر مردمان ایران و عراق در دو طرف مرز آماده بازگشایی مرز هستند که با بازگشایی آن یک میلیون نفر در اربعین و چند میلیون نفر نیز در طول سال می‌توانند از مرز عبور کنند. بازگشایی مرز تبعات خوب سیاسی، فرهنگی و اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بعد از انفجار اتوبوس در مقدادیه و قبل از ورود داعش مرز بسته شد و با ورود داعش دیگر مرز باز نشد. دو سال می گذرد، در حال‌ حاضر دو طرف آمادگی لازم برای بازگشایی مرز را دارند. اکنون به طور محدود عراقی ها به راحتی وارد ایران می‌شوند، اما از سوی ایران این امکان برای خروج از مرز وجود ندارد، البته برخی از تجار می‌توانند از مرز عبور کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: