jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۱۷۲۲۷۷ ۰۲ آبان ۱۳۹۷  |  ۱۱:۴۷

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آخرین مهلت نام‌نویسی زائران اربعین حسینی در سامانه سماح، از سرعت گرفتن صدور ویزای اربعین خبر داد.

4 آبان؛ آخرین مهلت نام‌نویسی زائران اربعین در سامانه سماح

به گزارش جام جم آنلاین، حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت در گفتگو با فارس با اشاره به اینکه روند صدور ویزای زائران به سرعت پیش می‌رود، اظهار داشت: با هشدارهای صورت گرفته روند صدور ویزا به خوبی طی می‌شود، به طوری که تاکنون بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار ویزا صادر شده است.

وی با بیان اینکه زائران پس از نام‌نویسی در سامانه سماح باید مدارک خود را به یکی از دفاتر حج و زیارت مراجعه کنند، افزود: در بسیاری از استان‌ها، زائرانی که گذرنامه‌ را تحویل دادند، همان شب ویزای آن‌ها آماده شده بود. در روزهای اخیر روند صدور ویزا سرعت بیشتری گرفته که امیدواریم این سرعت بیشتر نیز شود.

محمدی با اشاره به زمان نام نویسی در سامانه سماح خاطر نشان کرد: سامانه سماح از چهارم مهرماه برای ثبت‌نام زائران اربعین باز شد و با توجه به اهمیت زمان سفر زائران، این سامانه تا چهارم آبان‌ماه یعنی ۱۶ صفر برای ثبت‌نام باز است و پس از آن در این سامانه امکان نام نویسی زائران وجود ندارد.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هزینه سفر زائران اربعین ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان است، گفت: زائرانی که قصد تشرف به پیاده‌روی اربعین را دارند، هر چه سریع‌تر در سامانه سماح نام‌نویسی کنند چرا که پس از چهارم آبان‌ماه سامانه سماح بسته می‌شود تا صدور ویزای زائرانی که نام‌نویسی کرده‌اند، پیگیری شود.

تاکنون بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار زائر اربعین در سامانه سماح نام نویسی کرده‌اند که نیمی از آن‌ها سفر خود را آغاز کرده و وارد خاک عراق شدند.

زائران برای نام‌نویسی در سامانه سماح به اینجا و برای مشاهده اسامی و آدرس مراکز دارای مجوز صدور ویزا به اینجا مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس جامعه - یادداشت بیشتر
بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

سرویس جامعه - گفتگو بیشتر
سرویس جامعه - پیشنهاد سردبیر بیشتر