jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۱۵۰۳۹۹ ۰۷ تير ۱۳۹۷  |  ۱۰:۳۲

برنامه خندوانه شب گذشته خصوصیات خواستگار خوب را بررسی و البته به بحران خشکسالی و کم آبی در کشور نیز پرداخت.

خصوصیات خواستگار خوب از نظر جناب خان

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، رامبد جوان مجری و کارگردان برنامه «خندوانه» با حضور جناب خان، میزبان حجت میان آبادی، عضو هیئت علمی دانشگاه و پژوهشگر هیدروپلیتیک و دیپلماسی آب بود.

شب گذشته جناب خان از همان ابتدای برنامه در استودیو حاضر شد و همراه تماشاگران قطعه معروف خندوانه را خواند و گفت: دوست دارم امشب شادی برنامه را تقدیم کنیم به بچه مردم! چونکه یک عمر در عین گمنامی الگوی همه بود. جوان درادامه شادی برنامه را به بچه های مردم تقدیم کرد و پس از اجرای قرعه کشی برنامه به گفتگو با جناب خان پرداخت.

جناب خان از جوان درباره معیارهای دخترهای امروزی برای ازدواج پرسید و جوان بیان کرد: معمولا وقتی یک خواستگار برای دختری می رود، باید بتواند خرج اولیه زندگی را تامین کند.

جناب خان درادامه خطاب به جوان گفت: من در نقش پسر و تو نقش یک دختر را بازی کن، که من به خواستگاری می آیم، تا چه اندازه چهره، صدا، اندام، ثروت، تحصیلات و ... برای یک دختر اهمیت دارد؟

جناب خان در ادامه توصیف یک خواستگار خوب، حالش در استودیو بد شد و از خواستگار جدید احلام خبر داد.

در ادامه برنامه بخش هایی از اجراهای «خنداننده شو» به نمایش درآمد و «کیا» بازیگر بخش نمایشی در استودیو حاضر شد و از مصرف متفاوت آب در زندگی گفت و پس از آن جوان به بحران کم آبی کشور اشاره کرد و از همه مسئولان و مردم ایران خواست تا با دقت گفتگوی او را با حجت میان آبادی، عضو هیئت علمی دانشگاه و پژوهشگر هیدروپلیتیک و دیپلماسی آب تماشا کنند.

میان آبادی گفتگو را با خبری تلخ شروع کرد و گفت: متاسفانه حال زمین ما در کل دنیا خوب نیست و شاید جالب باشد بدانید که در 20 سال گذشته در کشور چین 28 هزار رودخانه نابود شده است و این مشکل را ما در همه کشور ها داریم.

وی ادامه داد:شرایط کره زمین شرایطی بحرانی است و کشور ماهم به طبع در این بحران قرار دارد.

میان آبادی با تاکید براینکه با این نوع رفتار در طبیعت نمی توانیم دوام بیاوریم،بیان کرد: طبق وضعیت زمین در کشورمان باید در مصرف آب و انرژی های طبیعی تغییر الگو و سیاست بدهیم.

جوان به وجود ریزگردها اشاره کرد و میان آبادی گفت: قطعا وجود ریزگردها به کمبود آب مرتبط می شود و خشک شدن هورها، تالاب ها و رودخانه سرمنشأ اصلی آنهاست.

میان آبادی با بیان راهکارهایی برای جلوگیری از خشکسالی کشور و جهان افزود: قطعا یکی از کارها تغییر الگوی مصرف از آب است و دیگری ایجاد باغ و باغداری کشور است. ما در هر کدام از شهرهایمان باغ داشتیم،اما در حال حاضر با استفاده از الگوی غلط کشور های غربی چمن را جایگزین درخت و باغ کرده ایم.

در پایان این برنامه جوان از کمپین قطره قطره گفت و پس از آن گزارشی از تمرین شرکت کننده های استندآپ کمدی پخش شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس فرهنگی - یادداشت بیشتر
بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

عید یعنی حال خوب

عید یعنی حال خوب

از عید پارسال،از لحظه تحویل سال،از بهار نارنج که کنار هم بودیم کدام مان فکرش را می‌کردیم سالی اینقدر سخت و پر حادثه را تجربه کنیم؟ تقویم امسال را از فروردینش که ورق بزنید تا همین اسفند پر بوده از سختی و حادثه.

سرویس فرهنگی - گفتگو بیشتر