jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۴۹۶۳۹ ۰۵ تير ۱۳۹۷  |  ۰۶:۳۲

درباره قاچاقچی های بزرگ داستان های زیادی گفته و نوشته شده است، روایت هایی که گاه به افسانه پهلو می زنند، در این گزارش زندگی 5 قاچاقچی دنیا را مرور می کنیم که تلگراف و بی بی سی از آنها به عنوان مرموزترین و تاثیرگذارترین قاچاقچی های موادمخدر دنیا یاد می کند.

5 قاچاقچی بزرگ مواد مخدر دنیا را بشناسید + عکس و داستان زندگی

به گزارش جام جم آنلاین،‌ فهرست 5 تایی و کوتاه زیر از آمریکای لاتین تا همین منطقه خودمان و همسایگان مان را در بر می گیرد.

5

متخصص «کوک»

کورتیس فرانسیس وارن (متولد 1963 میلادی) یک گانگستر انگلیسی و قاچاقچی مواد مخدر است که سال ها جزء هدف های نخست اینترپل بود. خانواده او اصالتا متعلق به آمریکای لاتین بودند و کورتیس دومین فرزند خانواده محسوب می شد پدرش یک دریانورد بود و کورتیس همراه با برادر بزرگترش رامون و خواهرش ماریا در بندر لیورپول بزرگ شدند.

او یکی از بزرگترین قاچاقچیانی است که تاکنون دستگیر شده است و از سال 2009 تاکنون در زندان به سر می برد؛ وارن سابقه حمل و نقل 100 تن مواد مخدر را در هلند دارد و فعلا دوران محکومیتش را می گذراند، تخصص اصلی او «کوک» بود و جالب است بدانید که دادگاه پیشنهاد یک جریمه سنگین چند میلییارد دلاری را به او داد تا در ازای آن چند سال از محکومیتش را کمتر کند اما وارن نپذیرفته و همچنان در زندان به سر می برد.

4

فوئنتس مرموز و بزرگ

آمادو فوئنتس متولد مکزیک است اما عمده فعالیت قاچاق مواد مخدرش را در کلمبیا انجام می داد، او بزرگترین حمل و نقل هوایی مواد مخدر را سامان داده بود و از او به عنوان یکی از ثروتمندترین رئیسان مواد مخدر دنیا یاد می شد با ثروتی حدود 25 میلیارد دلار که رقمی شگفت انگیز می نماید.

در سال 1997 پلیس ایالات متحده و اینترپل با به دست آوردن مدارک کامل او را تحت تعقیب قرار دادند و باعث شد تا در جولای 1997، فوئنتس به یک عمل جراحی پلاستیک بسیار گسترده برای تغییر چهره اش تن بدهد اما او هرگز از اتاق عمل زنده بیرون نیامد، البته عده ای می گویند او را کشتند و گروهی نیز می گویند فوئنتس بزرگ زنده است و با چهره ای دیگر در گوشه ای از دنیا همچنان زندگی می کند.

3

مشهورترین قاچاقچی زن جهان

موریا مورنو را می توان مشهورترین زن قاچاقچی جهان و یکی از کلیدی ترین روسای کارتل «لس زتاس» نامید، جالب است بدانید که مورنو قبل از پیوستن به کارتل لس زتاس به عنوان یک افسر پلیس فعالیت می کرد اما با جدایی از نیروی پلیس توانست تا ریاست یکی از بزرگترین کارتل های مواد مخدر دنیا پیش برود.

مورنو در سال 2011 توسط پلیس در جریان یک جا به جایی گسترده مواد مخدر دستگیر و به اتهام قتل و تجارت مواد محاکمه شد و تاکنون در زندان به سر می برد.

2

فرزند ناخلف رئیس پلیس

داوود ابراهیم را بسیاری امروز بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر در دنیا می دانند که رهبری یک مجموعه 5 هزار نفره را بر عهده دارد، گروهی که سرویس های اطلاعاتی آمریکا آن را تروریستی و نزدیک به القاعده معرفی می کند و خود ابراهیم و سران آن همگی تحت تعقیب هستند. جالب است بدانید او کودکی بسیار عجیبی داشته است، پدرش فرمانده نیروهای پلیس بمبئی بوده و خودش نیز در بهترین مدارس تحصیل کرده است. او علاوه بر تجارت مواد مخدر متهم به پولشویی برای تروریست ها و همچنین انواع جنایت های مختلف است حتی ردپای او در مسابقات فوتبال و تغییر نتایج عجیب توسط بنگاه های شرط بندی نزدیک به او نیز دیده شده است.

کسی به طور دقیق نمی داند که داوود ابراهیم این روزها دقیقا در چه مکانی زندگی می کند ولی با این حال برخی گزارش ها حاکی از آن است که او جایی در نزدیکی مرز افغانستان و پاکستان زندگی می کند و با هویت های مختلف به امارات متحده عربی رفت و آمد دارد، در سال 2011، نام این قاچاقچی توسط FBI و Forbes در میان 10 فرد با دارای بیشترین جنایت در جهان آورده شد.

1

یک کلمبیایی عجیب

سلطان بلامنازع کوکائین در جهان در صدر این لیست قرار دارد، فابیو اوچوا واسکوز کلمبیایی که اکنون بیش از 20 سال است که در زندان به سر می برد، در کنار برادرانش خوان دیوید و جورج لوئیس و البته با همراهی پابلو اسکوبار ِمشهور کارتل بزرگ مدئین را تاسیس کردند کارتلی که 90 درصد کوکائین دنیا را تامین می‌کرد،ثروت او را بسیاری بالای 50 میلیارد دلار برآورد کرده اند.

پس از دوره ای کوتاه که او ناپدید شده بود در سال 1999 دستگیر و به ایالات متحده آمریکا منتقل شد، جایی که وی مدت هاست در زندان فدرال و البته محلی نامعلوم به سر می برد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: